Başkan Kılıç’tan ‘Anneler Günü’ Mesajı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Kılıç’tan ‘Anneler Günü’ Mesajı
10.05.2019 17:13:59

 

Başkan Kılıç’tan ‘Anneler Günü’ Mesajı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm Annelerin gününü kutlayan Başkan Kılıç, mesajında; dinimizin ve kültürümüzün anneye verdiği önemine dikkat çekerek, “Anneler, yaşam boyu sevgiye, saygıya ve hürmete layık en yüce varlıklardır” dedi.

ANNE: ŞEFKAT VE MERHAMETİN ADI

Evlatlarını canından ve ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını çocuklarının daha iyi olması için karşılık beklemeden harcayan en kutsal varlıkların anneler olduğunu belirten Başkan Kılıç mesajında şu ifadelere yer verdi: “Annelerimiz hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin adıdır. Peygamber Efendimizin 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' hadis-i şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir. Annelerimizin emeklerine karşılık olarak, onlara iyi davranmak ve değer vermek, hem dini, hem de insani görevimizdir. Annelerimize ne kadar hizmet etsek azdır.

Bu müstesna günde, yıllarca bakıp büyüttüğü, üzerine titrediği evlatlarını kutsal vatanımız için toprağa veren tüm şehit annelerinin ellerinden öpüyor, her birine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Sevginin ilk kaynağı olan ve çocukları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, yerleri doldurulamaz annelerimizin Anneler Günü'nü saygı ve minnet duygularımla kutluyorum.”

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Anneler Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER