Başkan Osman Genç: Fetö'nün Samsun Anatomisi İncelenmelidir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Osman Genç: Fetö'nün Samsun Anatomisi İncelenmelidir
05.07.2017 08:31:21

 

Başkan Osman Genç: Fetö'nün Samsun Anatomisi İncelenmelidir

​Canik'te, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde sabaha kadar nöbet tutulacak. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, " 15 Temmuz Cumartesi akşamı tüm halkımızı Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'na nöbete bekliyoruz. 15 Temmuz’u diri tutmaya kararlıyız. FETÖ’nün Samsun anatomisi incelenmelidir” dedi.

Canik Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde dolu dolu bir program hazırladı. Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda 15 Temmuz darbesini unutturmamak ve hainlere "buradayız" mesajı vermek amacıyla düzenlenen "Milletçe Nöbetteyiz, Bayrağını Al Gel" programında Samsunlular sabaha kadar nöbet tutacak. Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda 15 Temmuz Cumartesi akşamı 20.00'da başlayacak programın ilk dakikalarında vatandaşlar akşam namazını birlikte kılacak.

SABAHA KADAR NÖBET

İstiklal Marşı'nın ardından 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için saygı duruşunun yapılacağı gecede, "Çanakkale Ruhundan 15 Temmuz Ruhuna" konulu sergi de açılacak. 15 Temmuz ile ilgili sinevizyon gösterilerinin olacağı nöbet sırasında kahramanlık şiirleri okunacak, Kur'an Tilaveti verilecek ve şehitlerin ruhuna dualar edilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı olarak halka hitabının da izleneceği nöbette vatandaşlara çorba ikramında da bulunulacak. Nöbet sabah namazı ile son bulacak.

BAYRAĞINI AL GEL

15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı'na erken saatlerde inen ve bir ay boyunca nöbet tutan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "15 Temmuz'u asla unutturmayacağız. Hainler bilsin ki biz buradayız" dedi. Başkan Genç, "Biz 15 Temmuz nöbetimizi aylar öncesinden planlamıştık. 15 Temmuz hain darbe gecesinde nasıl ki erken saatte Cumhuriyet Meydanı'na indiysek ve bir ay boyunca nöbet tuttuysak, yine aynı inanç ve kararlılıkla 15 Temmuz'da nöbet tutacağız. 15 Temmuz'u her zaman diri tutacağız. Tüm Samsunlu hemşehrilerimi 15 Temmuz Cumartesi akşamı bayraklarıyla Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'na nöbete davet ediyorum" diye konuştu.

‘FETÖ’NÜN SAMSUN ANATOMİSİ ÇIKARILMALI’

FETÖ’nün Samsun’daki anatomisinin mutlaka çıkarılması ve incelenmesi gerektiğine işaret eden Başkan Osman Genç, “15 Temmuz’da buzdağının sadece askeri ayağını gördük. Oysa FETÖ, varlığını üç şey üzerinden oluşturan derinlemesine bir yapıdır. Ekonomi, siyaset ve bürokrasi FETÖ’nün üç uzmanlık alanıdır. Bu noktada FETÖ’nün Samsun’daki anatomisine derin bir inceleme yapılmalıdır. Çünkü tükenmediler. Hala kripto FETÖ’cüler olduğuna inanıyorum. Bu konuda kesinlikle taviz verilmemelidir. Çünkü başarılı olsalar da Türkiye sömürge olacaktı” ifadelerini kullandı.

‘15 TEMMUZ’U DİRİ TUTACAĞIZ’

Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’un Türkiye tarihinde bir dönemeç olduğuna da vurgu yapan Başkan Genç, “Temmuz ihanetini sadece bir geceyle sınırlamak mümkün değildir. 15 Temmuz işgal girişiminin yıldönümüne yaklaştığımız günlerde, Türkiye’yi yeniden bir kaosa sokmak ve devleti işlemez hale getirmek için FETÖ ve FETÖ’nün ittifak kurduğu tüm unsurlar eşgüdümlü bir hareket haline geçmişlerdir. Bunun için hainleri fiziksel çökertmenin yanında, motivasyon ve zihinsel olarak da çökertmemiz gerekmektedir. Biz de bu konuda her zaman 15 Temmuz’u diri tutmaya kararlıyız” şeklinde konuştu.

Osman Genç fetö Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER