Başkan Şahin, OMÜ'de öğrencilerle buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Şahin, OMÜ'de öğrencilerle buluştu
28.11.2018 15:23:26

 

Başkan Şahin, OMÜ'de öğrencilerle buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, sempozyum için gittiği OMÜ'de öğle yemeğini karavanadan yedi, öğrencilerle bir araya geldi

DOKAP Üniversiteler Birliği'nin(ÜNİ-DOKAP) 2018 Başkanlığını yürüten Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ndeki(OMÜ) 'Biyoçeşitlilik' temalı 2'nci Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu'nun açılışına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, öğrencilerle de bir araya geldi.

'ÖĞRENCİLİK YILLARINDAKİ GİBİ...'

İlk olarak OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki sempozyumun açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, daha sonra beraberinde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte öğle yemeği için OMÜ Yaşam Merkezi'ne geçti. Zihni Şahin, karavanadan yemek yedi, öğrencilerle buluştu. Zihni Şahin duygularını, "Tıpkı öğrencilik yıllarımızda olduğu gibi. Bugün öğle yemeği OMÜ Yaşam Merkezi'mizde karavanadan" sözleriyle ifade etti.

'2 ÜNİVERSİTE, PRESTİJ KAZANDIRDI'

Samsun'un bir 'eğitim ve üniversite şehri' olduğunu vurgu yapan Başkan Zihni Şahin, "Eğitim şehri olma yolunda hızla ilerleyen Samsun, 2'nci üniversitesine de kavuşmuştur. Uluslararası arenada bilinen, tanınan OMÜ'nün yanısıra Samsun Üniversitesi de Samsun'umuza ayrı bir presteji kazandırdı. Her 2 üniversitemiz, ilimizin eğitim çıtasını çok daha yükseklere taşıyacaktır. Gençlerimiz geleceğimizdir. Bu nedenle Samsun'u eğitim ve üniversite şehri yapma hedefimizde durmaksızın ilerlemeyi sürdüreceğiz" dedi.

Samsun Büyükşehir Zihni Şahin Ondokuz Mayıs Üniversitesi DOKAP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER