Başkan Şahin’den 4 Büyük Projeye 152 Milyon Liralık Yatırım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Şahin’den 4 Büyük Projeye 152 Milyon Liralık Yatırım
25.10.2018 09:03:14

 

Başkan Şahin’den 4 Büyük Projeye 152 Milyon Liralık Yatırım

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kavak, Çarşamba, Lâdik ve Salıpazarı ilçelerinde ileri teknoloji biyolojik atık su arıtma tesisleri yapımı için 152.207.000. liralık yatırım yapılacağını, yatırımların programa alındığını ve İlbank’tan kredilerinin temin edildiğini söyledi.

Başkan Zihni Şahin, altyapı yatırımlarına çok önem verdiklerini kaydederek; “Atık su arıtma tesisimiz olmayan 4 ilçemizde bu alanda yatırım yapacağız. Bu yatırımlar ile ilçelerimizde önemli bir problemi de çözmüş olacağız. “ dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ İlbank A.Ş. ile müşterek olarak projelerini hazırladığımız SUKAP kapsamında kredisi tahsis edilen Ladik, Kavak ve Salıpazarı ilçelerimizde ve tüm fizibilite raporları hazırlanan İPA kapsamına alınan Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik bakanlığımız tarafından da desteklenen müşavirlik ihalesini de yaptığımız Çarşamba ilçemiz olmak üzere atık su arıtma tesisi olmayan 4 ilçemizde ileri teknoloji biyolojik atık su arıtma tesisi kuracağız.  Yapacağımız yatırımların tutarı 152.207.000. TL’dir. 4 ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikli olarak İçme suyu, Arıtma ve atık su tesisleri, kanalizasyon dere ıslahları gibi alt yapı ve ulaşım olarak yol konularını çözmemiz gerekir. İnsanlarımızın bu anlamda şikâyetlerinin olmayacağa noktaya gelmeliyiz. Bu standardı yakalamalıyız. Bunun için geçtiğimiz 5 ay içerisinde alt yapı ve yol konularına büyük önem verdik. Devam eden projeleri devam ettirdik ve bir kısmını da tamamladık.  Yeni projeler oluşturduk ve çalışmalarını devam ettirip hayata geçireceğiz. Şehirlerimiz için olmazsa olmazların başında alt yapı ve yol gelmektedir.”

Zihni Şahin atık su arıtma tesisleri Samsun Büyükşehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER