Başkan Taşçı, Osmanlı Hamamları Turizm Noktası Olacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Taşçı, Osmanlı Hamamları Turizm Noktası Olacak
06.12.2016 14:13:51

 

Başkan Taşçı, Osmanlı Hamamları Turizm Noktası Olacak

ATAKUM Belediyesi'nin Osmanlı Hamamları projesinin temel çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan İshak Taşçı, “Osmanlı Hamamları, Türkiye’nin önemli turizm noktalarından birisi olacak” dedi.

Samsun Haber - Atakum Belediyesi bölge turizmine katkı sağlaması ve ilçenin önemli eksikliklerinden birinin giderilmesi noktasında hayata geçirilen Osmanlı Hamamları için geri sayım başladı. Mevlana Mahallesi Alparslan Bulvarı üzerinde yapılacak olan Osmanlı Hamamları için başlatılan ilk çalışmaları inceleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “2017 yılının yaz aylarında hizmet vermeye başlayacak olan Osmanlı Hamamları, Türkiye’nin önemli turizm noktalarından birisi olacak” şeklinde konuştu.

Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları projesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesi'nin en merkezi konumlarından birisi olan Mevlana Mahallesi'nde hayata geçireceğimiz Osmanlı Hamamları projesi ile önemli bir eksikliği daha gidermiş oluyoruz. Osmanlı Hamamlarında 850 metrekarelik havuz kısmı ve 850 metrekarelik hamam kısmı olacak. Toplam 1700 metrekare kapalı alanı olacak olan Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamlarının çevresinde de 1000 metrekarelik bir yeşil alan oluşturulacak. İlçe halkımıza hizmet vermesinin yanında kent ve bölge turizmine de ciddi katkı sağlayacak olan hamam projesi, Türkiye’nin en önemli turizm noktalarından birisi olacak. Zeminle ilgili son çalışmalar tamamlandı. Önümüzdeki günler içerisinde temel atması gerçekleşecek ve 2017 yılının yaz aylarında hizmet vermeye başlayacak” dedi.

Atakum İlçesi'ne kazandırmaya hazırlandıkları Osmanlı Hamamlarının Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı'ndan (OKA) aldığı desteğe dikkat çeken Başkan Taşçı, “Atakum Belediyesi Osmanlı Hamamları, OKA tarafından Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı kapsamında 659 bin 622 TL destek aldı. Kadın ve erkekler için ayrı bölümler olarak tasarlanan proje kapsamında havuz, sauna, tuz odası başta olmak üzere birçok donatı bulunacak. Hamamın tamamlanmasının ardından tanıtımıyla ilgili ciddi bir çalışma içerisine gireceğiz ve hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelmiş bir Osmanlı Hamamları ile önemli bir projemizi daha başarıyla tamamlamış olacağız. Karadeniz Bölgesini gezmek isteyenler, Osmanlı Hamamlarına uğramadan geçemeyecek” şeklinde konuştu.

​Atakum Belediyesi İshak Taşçı Osmanlı Hamamları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert