Başkan Taşçı’dan Çocuklara Halı Saha Müjdesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Taşçı’dan Çocuklara Halı Saha Müjdesi!
20.04.2018 14:20:32

 

Başkan Taşçı’dan Çocuklara Halı Saha Müjdesi!

Geride bıraktıkları 4 yıl içerisinde Atakum’a 14 halı saha ve spor tesisi kazandıran Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 15. halı sahayı Mimar Sinan İlk ve Ortaokulu bahçesine yaptıracaklarını söyledi.

Atakum Mimar Sinan İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ziyareti esnasında kendisinden halı saha yaptırmasını isteyen öğrencileri kırmayarak, bu yaz okula halı saha ile birlikte, kütüphane ve konferans salonunu da kazandıracaklarının sözünü verdi. Çalışmaları önümüzdeki Eğitim Öğretim yılına yetiştireceklerini kaydeden Başkan Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak gençlerimize ve çocuklarımıza güveniyoruz. Onlara yönelik projeler her zaman ayrıcalıklı” dedi.

Atakum Belediyesindeki 4 yıllık görev sürelerince genç ve çocuk odaklı projelere her zaman öncelik verdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum, nüfusu rekor düzeyde hızlı artan bir kent. Artan nüfusumuz içerisinde gençler ve çocuklar önemli bir yere sahip. Biz de Atakum Belediyesi olarak, ilçemizde yaşayan gençlerin ve çocukların vakit geçirebileceği, sportif faaliyetlerde bulunabileceği alanlar oluşturarak, göreve geldiğimizde sadece 1 tane olan spor tesisi sayısını 14’e katladık. Bu sayıyı, yaz aylarında Mimarsinan İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde yapımını tamamlayacağımız halı sahayla birlikte 15’e yükselteceğiz. Atakum en çok gençlerin ve çocukların kenti. Bu anlayışla çalışmalarımızı, onların daha iyi şartlar altında büyümesi için gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Atakum ilçesinde çocukların ve gençlerin kullanabileceği parklar, yaşam alanları, sosyal ve sportif alanlar kazandırdıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizin, çocuklar ve gençler için daha da yaşanılabilir bir hale gelmesi için ciddi ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımız çerçevesinde, 37 yeni çocuk parkını ilçemize kazandırdık. 23 eski çocuk parkını da baştan aşağı yenileyerek yeniden hizmete açtık. Çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz. Bu önemden hareketle ilçemizdeki okulların kütüphanelerini yeniledik, yeni tesis kazandırma ve onarım olmak üzere önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Atakum Belediyesi olarak eğitimi desteklemeye, çocuklarımızın ve gençlerimizin kültürel, sosyal, sportif ve istihdam odaklı projelerle buluşturulması için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Atakum Belediyesi İshak Taşçı halı saha
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert