​Başkan Togar, Din Görevlileri İle Bir Araya Geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Başkan Togar, Din Görevlileri İle Bir Araya Geldi
24.07.2018 10:31:41

 

​Başkan Togar, Din Görevlileri İle Bir Araya Geldi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy Belediyesi Kültür ve kongre salonunda düzenlenen programda AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, Başkan yardımcıları Aydın Karmil, Murat Karaman, Hüseyin Şenel ve ilçenin farklı mahallelerinde görev yapan imamlar ve din görevlileri ile bir araya geldi.

BAŞKAN TOGAR TEŞEKKÜR ETTİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Bu zamana kadar çok seçim yaşadık ama bu seçimden sonra özellikle daha kapsamlı teşekkür etme borcu hissettik. Ülkemizin yaşadığı en önemli seçimlerden birisiydi. Yeni bir yönetim anlayışıyla alakalı bir karar verecekti milletimiz. 16 Nisan da Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmesi referandumda bir karar verdi, bunun uygulamasını 24 Haziranda Türkiye genelinde %52,5 destek, Tekkeköy özelinde ise %68 ile tek partili dönemde dahi herhangi bir lidere verilmemiş destek ile oy almıştır’’ dedi.

Bir ve Beraberiz

Toplumu şekillendirme ve kişilere yön verme noktasında din adamlarına büyük görevler düştüğünü kaydeden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Geleceğe, yarınlara ve toplumlara şekil veren iki gurup insan vardır. Bunların birincisi din görevlileri, ikincisi ise eğitimcilerdir. Eğitimciler hayatın belli bir noktasında vardır. Din görevlileri ise çocuk doğduğu zaman kulağına ezan okumakla başlayan, öldüğü zaman defneden, toplumun doğumundan ölümüne kadar hayatın içinde olan kişilerdir.  Hem yaşam süremizce bizlere doğruyu güzeli anlatır ve öğretirler hem de fani dünyada bizleri baki dünyaya hazırlarlar. Bu gün burada sizlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Görev yaptığı mahallede, mahalle sakinlerinin duygularını paylaşan her konuda yardıma koşan dini ve insani vazifeleri layıkıyla yerine getiren, örnek alınan ve örnek gösterilen tüm hocalarımızdan, din görevlilerimizden Allah razı olsun, rabbim yar ve yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Hizmete Devam

Ortak değerler için çalıştıklarını da kaydeden Başkan Togar, ‘‘Bizim birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor çünkü hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Amacımız, hedefimiz bir. Ezanlar dinmesin, bayrağımız inmesin. Biz birbirimize sahip çıkarsak inşallah çok daha güzel, çok daha büyük hizmetleri hayata geçiririz. Önümüzdeki süreçte ortak davamız için bir ve beraber olarak bu millete hizmet edeceğimizden eminim’’ dedi. Diyanet –Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Yakup Demirbaş Başkan Hasan Togar’a teşekkür plaketi vererek, ‘‘ Belediye başkanımız her konuda bizim yanımızda, bizlerden desteğini hiç esirgemiyor. Kendisine yapmış olduğu hizmetler ve destekleri için teşekkür ederim’’ diye konuştu.

 

Tekkeköy Belediyesi Hasan Togar din görevlileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert