Başkan Togar ile Öztürk, Yeni Projeler İçin Destek İstedi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Togar ile Öztürk, Yeni Projeler İçin Destek İstedi
02.03.2018 09:38:38

 

Başkan Togar ile Öztürk, Yeni Projeler İçin Destek İstedi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk ve beraberindeki heyet (DOKAP) Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret ederek ilçede hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ile Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’ye gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi öncelikli olmak üzere ilçede yürütülebilecek çalışmalara ilişkin değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulundular.

Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesinde yeni projeler hayat bulacak

Tekkeköy’ün Karadeniz Bölgesinin tarih, turizm, kültür, doğa, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi yönünden en önemli ilçesi olduğuna dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçemiz Karadeniz bölgesinin incisi durumundadır. Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açılarından en gelişmiş şehri olan Samsun kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerden olup “Karadeniz’in Başkenti” ve “Atatürk’ün Şehri” olarak tanıtılmaktadır. Bizlerde bölgenin en hızlı gelişen, değişen ve büyüyen ilçesi olan Tekkeköy’ümüzde her alanda projeler planlayarak hayata geçirdik. Yine ilçemiz ile ilgili daha onca projemiz ve hayalimiz var. Bu çalışmaları gerçekleştirmek için belli oranda desteğe ihtiyarcımız var. İlçemiz ile ilgili projelerimize destek aramak projelerimizi paylaşmak için Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk ve ilgili arkadaşlarımız ile birlikte (DOKAP) Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret ettik ve ilçemiz ile ilgili tüm projelerimizi masaya yatırdık. Özellikle Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisinde yapmayı planladığımız yürüyüş yolları, ekolojik oyuncak parkı, köy ürünleri pazarı gibi daha bir çok projemizin hayata geçirilebilmesi için hibe proje desteği konularında görüştük. Yerli yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilen Tekkeköy Mağaraları ve çevresi ile diğer projelerimize gerekli desteğin sağlanacağını belirten DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’ye ilgi ve alakalarından dolayı ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretin ardından Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  DOKAP İdaresi Başkanı Ekrem Yüce’ye belediyenin yürüttüğü halk eğitim kurslarında kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru bir tabloyu hediye etti.

Doğu Karadeniz Projesi Tekkeköy Mağaraları Tekkeköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
misafir     2018-03-02 Sayın Togar bey bizde destek bekliyoruz lütfen Mağdur durumdayız tekkeköy ün gö beğinde Teffik Kefeli cad.arazimizi istimlak yaptı beld.yol aldı arazilerimize kepçeyi vurdu öbek öbek toprak yğınlarını bırakarak arsalarımıza yol açtı kaç yıl odu yoluda ypmdı topraklarıda kaldırmadı dağ yığını gibi duruyor satamıyoruzda mütaitede vere miyoruz bir zahmet ilgilensenizde mağduriyetimiz bitse Sağlıcakla kalınız yolunuz açık olsun
GALERİLER
Advert