Başkan Zihni Şahin, Atakum'da Kavaklılarla Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Zihni Şahin, Atakum'da Kavaklılarla Buluştu
23.02.2019 14:31:34

 

Başkan Zihni Şahin, Atakum'da Kavaklılarla Buluştu

​Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum Kavaklılar Derneği'nin misafiri oldu. Büyük hedefler ortaya koyduklarını söyleyen Şahin, "Atakum kendi tarihini yazacak" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmaları kapsamında bu sabah ilçede faaliyet gösteren Atakum Kavaklılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Proje ve hedeflerini anlatan Zihni Şahin, "Atakum, kendi tarihini bizimle yazacak" dedi.

HERKESİN BİR ŞEYLER BULDUĞU ŞEHİR

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte Kavaklıların davetine katılan Zihni Şahin, burada Dernek Başkanı av. Erhan Çankaya, dernek yöneticileri ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Kendisine gösterilen ilgiye teşekkür eden Başkan Zihni Şahin, Atakum için büyük ve önemli hedefler ortaya koyduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Atakum her bir haneye ulaşan kaliteli hizmetleri, hayatı dolu dolu yaşamak isteyenlerin her an ulaşabileceği cazibe merkezleriyle, günün her saati güvenli sokakları ve caddeleriyle, öğrencisinden emeklisine, esnafından ev hanımına, gencinden yaşlısına herkesin kendinden bir şeyler bulduğu bir şehirdir. Burası bu şehre saygı duyanların şehridir; bu şehir Atakum’dur.

RANT HIRSINA, BETONLAŞMAYA GEÇİT YOK

Atakum ne sırtını dayadığı yeşil dağlara ne de gönlünü açtığı mavi ufuklara ihanet etmeyecek; şehirleşme adına rant hırsına, büyüme adına betonlaşmaya, ekonomik gelişim adına huzurunun bozulmasına asla izin vermeyecektir. Atakum kendi tarihini yazacaktır.

 

DAHA DÜZENLİ, DAHA TEMİZ, DAHA YEŞİL

Atakum gelecekte de komşuluk ilişkileri ve evlere kadar ulaştırılan hizmetlerle daha huzurlu, yeni kurulacak yaşam alanlarıyla daha keyifli,  yolları, trafik akışı ve akıllı şehir uygulamalarıyla daha düzenli, yeşil alanlarının korunup artırılmasıyla çevreci ve daha temiz, nitelikli sağlık hizmetleri sunabilen hastaneleriyle daha sağlıklı olacaktır.

SPOR, KÜLTÜR, EĞİTİM, BİLİM KENTİ ATAKUM

Atakumumuz her alanda daha ileriye gidecektir. Amatöründen profesyoneline, yediden yetmişe herkese yönelik tesisleriyle bir spor şehri olacaktır.  Okulları, sanat ve spor ağırlıklı tematik liseleri, üniversitesi, teknoloji geliştirme merkezleri ve teknoparklarıyla bir bilim ve eğitim şehri haline gelecektir.  Dünya mutfağından lezzetlerin, doğal gıdaya yönelik organik pazarların kurulduğu lezzetler şehrini yaşam alanları, denizi, kumsalları, yeşili, otelleri ve cazibe merkezleriyle turistlerin rağbet ettiği nitelikli bir turizm şehri, kırsal kalkınma ve tarımı teşvik edip desteklediğimiz, sözleşmeli tarım modeliyle üreticinin ve tüketicinin yüzünün güldüğü kültür ve sanat faaliyetleri ile Atakum daima canlı olacaktır. Atakum, hedefleriyle bölgenin çekim merkezi haline gelecektir."

Samsun Büyükşehir Zihni Şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER