Başkan Zihni Şahin'den Atakum için Akıllı şehir uygulamaları!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Zihni Şahin'den Atakum için Akıllı şehir uygulamaları!
07.03.2019 13:21:22

 

Başkan Zihni Şahin'den Atakum için Akıllı şehir uygulamaları!

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, "Atakum'da neye ihtilaç var, biliyoruz. Projelerimiz hazır. Akıllı Şehir uygulamaları ile Atakumluların hayat kalitesini artıracağız" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Vatandaş buluşmaları ve esnaf ziyaretlerini sürdüren Zihni Şahin, sabah ise bir grup mimar ve mühendisle bir araya geldi. Zihni Şahin, "Bütün projelerimiz hazır. Atakum'da neye ihtiyaç var biliyoruz" dedi.

BİRÇOK ALANDA AKILLI KENT UYGULAMALARI

Mimar ve mühendislere, Atakum için planladığı 'Akıllı Şehir Uygulamaları'nı anlatan Başkan Zihni Şahin,  "Bu uygulamalar sayesinde Atakum’un temellerini atarak ve geliştirerek kaynak israfına son vereceğiz. Elde edilen gelir birçok yatırıma kaynak oluşturacak. Park alanlarından imar planlarına kadar birçok alanda akıllı kent uygulamalarını gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

ÇEVRECİ, VERİMLİ KENTSEL BİR MERKEZ

"Amacımız bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımı ile vatandaşlarımızın hayat kalitesinin artırılmasıdır" diyen Zihni Şahin, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Bu teknolojilerin yerel yönetim hizmetlerine entegre edilmesi sonucunda kaynakların daha etkin yönetimi ve dolayısıyla şehrin sürdürülebilir kalkınması akıllı şehir modelimizin genel prensibini oluşturmaktadır. Çeşitli sensörler, elektronik cihazlar ve ağlar gibi ileri teknolojiyle donatılmış geleceğin emniyetli, güvenilir, öngörülebilir, çevreci ve verimli kentsel merkezi Atakum olacaktır. Biz bu uygulamanın ilk adımlarını Büyükşehir Belediyesi'nde attık. Yani projeyi sözde bırakmadık. Çalışmalar hala devam etmekte ve lokal uygulamalarda başlatılmıştır. Atakum her alanda akıllı kent uygulamalarına geçecektir. Bu uygulamalar ile kaynak israfı olmayacak, daha çok hizmeti insanlarımızla buluşturma imkanımız olacaktır. Daha kolay, daha düzenli, daha rahat daha huzurlu ve insanlarımızın daha mutlu olduğu Atakum hedefimize ulaşacağız."

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ VE ŞARJ İSTASYONLARI

İnternetin artık her alanda hayatımızın içerisinde olduğuna dikkati çeken Zihni Şahin, "İnsanlarımız eğitim, bilim, spor, teknoloji, ekonomi, sağlık, hava durumu, siyaset yerel gelişmeler gibi alanlarda olup bitenlerden haberdar olmak istemektedir. Sosyal medyayı kullanmaktadır. Biz ücretsiz internet hizmeti sunarak insanlarımıza kolaylık sağlayacağız. Ayrıca şarj istasyonları kurarak bu erişimde problem yaşamamalarına katkı vereceğiz" dedi.

DİJİTAL KÜTÜPHANE VE BİLGİ ERİŞİM MERKEZİ

Başkan Şahin, açıklamalarının son bölümünde ise, "Başta gençler ve üniversite öğrencileri olmak üzere Atakumlular’ın bilgiye erişimini kolaylaştırmak adına dijital kütüphaneler kurulacaktır. Bu kütüphanelerde Atakumlular geniş bir dijital kaynak havuzu, yüksek hızlı wifi ve konforlu çalışma alanlarına erişim sağlayacaklardır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

AK Parti Zihni Şahin Akıllı Şehir Uygulamaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER