Başkan Zihni Şahin'den 'Yenilenebilir Enerji' projesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Zihni Şahin'den 'Yenilenebilir Enerji' projesi
23.03.2019 09:25:30

 

Başkan Zihni Şahin'den 'Yenilenebilir Enerji' projesi

​Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakum'da önümüzdeki 5 yıl içerisinde 'Yenilenebilir Enerji Dönüşümü'nü hayata geçireceklerini açıkladı

Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, esnaf ziyaretleri ve vatandaş buluşmalarını sürdürüyor. Zihni Şahin, bugün gerçekleştirdiği ziyaretlerde Atakumlular'a 'Yenilenebilir Enerji Dönüşümü Projesi'ni anlattı. Vatandaşlar, büyük ilgi gösterdikleri proje için Başkan Zihni Şahin'e teşekkür etti.

HEM TANITIM HEM DESTEK TURU

Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Cağaloğlu esnafını ziyaret etti. Zihni Şahin ve beraberindekiler ayrıca kentin çeşitli bölgelerinde halk buluşmalarını da sürdürerek 31 Mart sonrası Atakum için hazırladıkları projeleri ve yatırımları tanıtarak destek istedi.

ENERJİ ARTACAK, MALİYET AZALACAK

Bugün gerçekleştirdiği ziyaretlerin hemen tamamında vatandaşa Çevre ve Kent Estetiği başlığı altında topladıkları projeleri anlattığını belirten Zihni Şahin, bunlardan özellikle Yenilebilir Enerji Dönüşümü'ne dikkati çekti. Şahin, "İlçemizde yenilenebilir enerji dönüşümü uygulaması kapsamında rüzgâr ve güneş enerjisi uygulaması teşvik edilecek, enerji kullanım maliyetleri düşürülecektir. Bu konuda belediyemiz öncülük edecek ve isteyen herkes kendi tesislerinde bu uygulamaya geçecek" dedi.

ÇÖPLERDEN ARINMIŞ TERTEMİZ BİR ATAKUM

Atakum'un vadilerini, ormanlarını koruyacaklarını, imar planlarında  yeşil alan miktarlarını artırarak doğa ile iç içe yeşilin hakim olduğu bir Atakum inşa edeceklerini söyleyen Zihni Şahin, "Geri dönüşüm ve sıfır atık yönetimi projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirilecek ve Atakum çöplerinden fayda sağlarken temiz havasını da koruyacaktır. Ayrıca ilçemizdeki okul ve ibadethanelerimizin bakım onarım ve temizlik gibi ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacaktır" diye konuştu.

AFETLERE KARŞI GÖNÜLLÜ EĞİTİMLERİ

Başkan Zihni Şanin, Afet Gönüllüleri Merkezi kuracaklarını da belirterek, "Böylece halkımızın afetlere karşı bilinç düzeyi artırılacak. Merkezde profesyonel ve gönüllü katılımcılara bir arada eğitimler verilecek" dedi.

ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN KAYKAY PARKURLARI

Son olarak çocuklara ve gençlere bir müjde veren Başkan Şahin, "Yaşayan bir şehir olarak genç ve çocuklarımız için gençliklerinin tadını çıkartabilecekleri kaykay parkurları inşa edilecek" diye konuştu.

Zihni Şahin Yenilenebilir Enerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER