Baykon Endüstriyel Tartım Sistemlerini Tanıyalım
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Baykon Endüstriyel Tartım Sistemlerini Tanıyalım
18.08.2017 14:17:01

 

Baykon Endüstriyel Tartım Sistemlerini Tanıyalım

Endüstriyel Tartım Sistemlerinin ülkemizdeki temsilcilerinden olan Baykon hakkında bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Endüstriyel sektörlerin son 20 yılda muazzam bir artış göstermesiyle birlikte birçok alanda yeni yatırımlar yapılmakta. Bu yatırımlar ile birlikte bu sektörler için yapılan üretimlerde hiç yabana atılacak gibi değil. Örnek vermek gerekirse laboratuvarlarda bir insanın eliyle tartıp, gözüyle göremeyeceği bileşenler ile işlemler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Gerek laboratuvar tartım sistemleri gerekse de endüstriyel tartım sistemleri birçok ağır işte yardıma koşmaktadır. 1 mg ile 300 tona kadar tartım gerçekleştirebilen bu sistemler, birçok konuda kolaylık sağlayabilmektedir. BAYKON Endüstriyel Kontrol Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. ülkemizin bu alanda parlayan bir yıldızı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapabilecek kadar gelişmiş bir kapasitede olan Baykon, tartım sistemleri alanında ülkemizi gururlandıran bir yapı konumuna gelmiştir.

Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri Tarihçesi

1987 yılında küçük bir mahalle esnafı olarak faaliyete geçen Baykon, yıllar geçtikçe çalışmalarını teknoloji ile birleştirip bu alanda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. 1990’lı yılların başından itibaren dönemin en güçlü teknolojileri ile tartım sistemlerini birleştirerek kendi marka ve stilini yaratabilmek için sürekli çalışan bir firma olmuştur. Tartım sistemleri kullanan tüm sektörlere hizmet veren tek Türk firması olan Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri, bu anlamda ülkemizde önemli bir yol katetmiştir.

Şu anda 5 kıtada dünyada 90’dan fazla ülkeye başta ABD, Almanya ve Çin olmak üzere ihracat gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte dünyada tartım sistemleri alanında söz sahibi olan önemli firmalar ile de iş birliği yapmaktadır. Polonya menşeili dünyanın önemli tartım sistemleri firması Radwag ile Türkiye’de iş birliği yürütmektedir. Bunun dışında yine dünyanın önemli tartım sistemleri markaları Mettler Toledo, Flintec, MSİ, Vishay gibi markalar ile iş ortaklığı konusunda çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Özellikle Mettler Toledo ile 25 yılı aşkın süredir stratejik çözüm ortaklığı konusunda Türkiye’deki tek yetkili firma konumundadır.

Şu anda Türkiye’de 3 farklı bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Merkezi İstanbul’da olan Baykon’un, Ege Bölgesi merkezi İzmir ve Güney Anadolu merkezi de Mersin’dedir.

Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert