Bayram Tatili Bodrumdaki Otelleri Kapattı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bayram Tatili Bodrumdaki Otelleri Kapattı
26.08.2017 23:22:07

 

Bayram Tatili Bodrumdaki Otelleri Kapattı

Bayram tatilinin 10 gün olmasını fırsat bilen yerli turistler başta en çok rağbet gören tatil beldesi Bodrum'da ki tüm otelleri doldurmuş bulunuyor.

Bayram tatilinin 10 gün olmasını fırsat bilen yerli turistler başta en çok rağbet gören tatil beldesi Bodrum'da ki tüm otelleri doldurmuş bulunuyor. Bu durum özellikle turizmci ve esnafın yüzünü güldürmüş durumda. Yazın son zamanlarında iyice boşalmaya başlayan tatil beldeleri Cuma günü mesai bitimi ardından yola çıkan insanlar trafik çilesini de sebebiyet verdi. Yakın uzak demeden bir sürü tatil beldesinde ki otelleri dolduran yerli turistler havaların hala sıcak oluşundan faydalanmak istemiş gözüküyor. En çok talebi Bodrum'un görmesi dışında Muğla'nın Fethiye, Akyaka, Ula ve Marmaris beldelerin de de otel doluluk oranları şaşırtıyor. Bodrum- Milas havalanında uçakların peşi sıra indiği ve otogarda dahi otobüslerin üçer dörder peronlara giriş yaptığı gözlendi. Yaklaşık 1,5 milyon yerli turiste ev sahipliği yapan Bodrum diğer beldelere göre açık ara en çok tercih edilen tatil beldesi ünvanına sahip oldu. Muğla'ya gelecek yerli turist sayısının da 4 milyon civarı olacağı konuşuluyor.

Jandarma Nöbette

İstanbul'un boşalıp tatil beldelerinin dolmasından dolayı tatil beldelerin deki kontroller sıklaştı. Emniyet ve Jandarma kurmuş oldukları ekiplerle Bodrum'a giren çıkan her bir aracı inceleyip kuş uçurtmuyor. Olası bir tehlikeli durumun önüne geçmek amaçlı yaptıkları kontroller çok sıkı bir şekilde devam ediyor. Kimlik kontrolü dışında özel polis köpekleri ile de araç içi kontrollerini gerçekleştiriyor.

Çoğu Otel Kapılarını Kapattı

Yerli turistin ani baskın gibi olan bayram tatilini geçirme isteği üzerine bir çok otel kapılarını %100 doluluk oranına sahip oldukları için kapattı. Önceden plan yapıp rezervasyon yaptırmış yerli turistler dışında ani plan yapıp gelen bir çok yerli turist kapıda kaldı. Alternatif çözümler bulmaya çalışan yerli turistler 10 günlük bayram tatilini değerlendirmeye niyetli. Otellerin özellikle son dönemde turist çekmek adına yapmış oldukları eğlenceler yazın bu son demlerinde tekrardan hareketlilik kazandı. Akşamları ünlü isimlerin çıkacağı sahnelere gündüz ise beach partiler, happy hourlar ve bir çok eğlence ile geçiriyorlar. Fixhaber'in edindiği bilgiye göre özellikle İstanbul'dan gelen yerli turistler İstanbul'dan bir nebzede olsa kaçmak adı altında Bodrum'u tercih ettiklerini ifade ettikler.

Kaynak : Fix Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert