Bebek dostu hastane nedir, nasıl olunur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bebek dostu hastane nedir, nasıl olunur!
04.10.2019 13:59:28

 

Bebek dostu hastane nedir, nasıl olunur!

VM Medical Park Samsun Hastanesi, WHO/UNICEF tarafından önerilen başarılı anne sütü uygulamaları ile 'Bebek Dostu Unvanı' almaya hak kazanan hastaneler arasında yer aldı.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Samsun VM Medical Park Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'ne 'Bebek Dostu Unvanı' verildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç tarafından bebek dostu hastane olmaya hak kazanan hastanelerin sertifikaları, düzenlenen törenle teslim edildi.

Emzirmenin önemini ve hassasiyetini vurgulayan Dr. Oruç, çalışmalarından dolayı VM Medical Park Samsun Hastanesi’ne teşekkürlerini iletti.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen sertifika, VM Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Adem Dirican, Yenidoğan Yoğun Bakım Kliniği'nden Uzm. Dr. Didem Cemile Yeşilırmak ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ekibi tarafından alındı. VM Medical Park Samsun Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Adem Dirican, ''Onur ve gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Çok teşekkür ediyorum. Emzirmenin korunması desteklenmesi ve yaygınlaştırılması için anne ve bebeğin doğum anında buluşturulması, tensel temasın sağlanması için tüm ekibimiz özverili çalışmalarına devam edecek” dedi.

Samsun VM Medical Park Samsun İl Sağlık Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER