Bebekler İçin Etkili ve Güvenli Diş Bakım İpuçları
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bebekler İçin Etkili ve Güvenli Diş Bakım İpuçları
01.06.2018 23:50:19

 

Bebekler İçin Etkili ve Güvenli Diş Bakım İpuçları

Küçük yaştaki bebeklerin diş bakımını yapmadan önce doğru bilgilere sahip olmanız hayati önem taşıyor.

Küçük yaştaki bebeklerin diş bakımını yapmadan önce doğru bilgilere sahip olmanız hayati önem taşıyor. Her ne kadar çocuğunuzun ilk dişleri geçici olsa da, yine de çürümeye ve enfeksiyon kapmaya karşı oldukça dayanıksızlar. Aynı zamanda riskli bakterilerin anneden bebeğe geçme ihtimali de var ve bu durum diş sağlığı kurumları tarafından da onaylanıyor.

Doğru yaklaşımları bilmek diş doktoru ihtiyaçlarınızı azaltacağı gibi, bebeğinizin oral bakımının her evresini takip etmenize de olanak tanıyacaktır.

Önce Kendi Diş Sağlığınız

Bebeğinizin diş sağlığı aslında doğrudan sizinkiyle ilişkili. Hastalıklara sebep olan çeşitli diş bakterileri kolaylıkla anneden çocuğa geçebiliyor. Kötü beslenme alışkanlıkları bu bakterilerin üretimini arttırırken, bebeğinize geçme riski de artıyor. Dolayısıyla hem beslenmenize dikkat etmeli, hem de diş sağlığınıza ve hijyeninize önem göstermelisiniz.

Diş doktorları, erken çocukluk çürüklerinin ya da hastalıklarının geleceğe taşındığını, ileride daha ciddi çürüklere yol açtığını belirtiyor. Bebeklerde diş hastalıkları her ne kadar yaygın olsa da, gerekli önlemler alındığında önlenebilir. Tek yapmanız gereken ise doğru adımları atmak.

Bebeğin Diş Sağlığı İçin Her Aşama Önemli

Çocuğunuzun diş sağlığında herhangi bir problem yaşanmaması adına bu dört adımı izleyin;

1. Kendi diş temizliğinizi belirleyin ve hamileliğinizin ikinci üç aylık periyodunda dikkatlice uygulamaya başlayın. Temel temizlik ve bakım bebeğinizi korurken, bakteri risklerini de azaltacak ve enfeksiyonu ortadan kaldıracaktır. Aynı zamanda çocuğunuz doğana kadar dişlerinize yönelik kozmetik operasyonlardan da kaçının

2. Bebeğinizin ilk diş randevusunu ayarların ve birinci yaşına basmadan doktora götürün. Bu ilk ziyaretin amacı genellikle hem anne eğitimi, hem de risk tahlilidir. Bu şekilde gelecekte yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri öğrenmiş olursunuz.

3. Bebeğin ilk yılında onun diş etlerini günde en az iki kez temizleyin. Sabah ve akşam temizliğinin yanı sıra beslendikten sonra da bakterileri önlemek için temizlik yapmalısınız. En iyi teknik ise temiz işaret parmağınızın etrafına nemli bir gazlı bez sarmak ve diş etlerini nazikçe silmektir.

4. Bebeğinizin dişleri çıkmaya başladığında uygun fırça ve macunları tercih ederek yumuşak bir şekilde, yavaş yavaş fırçalamaya başlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler için www.disrandevum.com internet sitesindeki makaleleri incelemenizi öneririz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert