Bekçilik sınavında şaibe mi var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bekçilik sınavında şaibe mi var!
27.01.2018 10:35:20

 

Bekçilik sınavında şaibe mi var!

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, İlkadım Kaymakamlığı bünyesinde düzenlenen Bekçilik sınavında şaibe olduğunu öne sürdü.

Bu konuda sayısız şikayet aldıklarını dile getiren Akcagöz, “ Gençler, çare olarak nerede bir sınav ilanı görürlerse adeta yarış halinde başvuruyorlar. Ancak, sınavda soruların hatalı olduğuna dair iddialar var ve gençlere bu konuda herhangi bir açıklama da yapılmış değil. Sınav, 24.12.2017 tarihinde yapıldı ve aradan 1 ay geçmesine rağmen bu konuda bir açıklama yapılmış değil. Bu şaibe nasıl ortadan kalkacak? 13 sorunun hatalı çıktığı söyleniyor. Hatalı sorular üzerinden yapılan değerlendirmeyle atama ve görevlendirme yapılamaz. İşin çivisi, hiç bu denli çıkmamıştı Bu nedenle, İlkadım Kaymakamlığı ve Samsun Valiliği bu konuda derhal bir açıklama yapmalıdır. Aksi halde, sınava giren yüzlerce gencin emeği hiçe sayılamaz. Bekçilik sınavında şaibe var.” dedi.

 24.12.2017 tarihli sınavla ilgili başka iddiaların da olduğunu vurgulayan Tufan Akcagöz, “Sınavda 3’er dakika arayla duraklama yaşanıyor ve toplamda 21 dakika sınav duruyor. Soru kitapçıkları, kapalı olması gerektiği halde, açık bir şekilde gözetmenlere teslim ediliyor ve öğrencilerden önce de bu soruların görülebilme ihtimali doğuyor. Bu usulsüzlüklerin denetlenmesi ve mutlaka masaya yatırılması gerekir. Aksi halde, kimsenin kimseye güveni kalmaz. Yandaş seçmek için sınav yapılıyorsa, sınava da gerek yok.” diye konuştu.

Yaşanan sürecin, 70’li yıllarda yapılan mülakat hikayelerindekilerini aratmadığını dile getiren Akcagöz, “70’li yıllarda – ki karanlık dönemler olarak tarihe geçmiştir- kimlerin nasıl öğretmen olduğunu, nasıl mülakatlar yapıldığını ve insanların siyasi tercihlerine göre kurumlara yerleştirildiğine dair hikayeleri oldukça çok duyduk. Aradan kırk sene geçti, görüyoruz ki değişen bir şey yok. Bu gerçekler karşısında sessiz kalırsak, çürümeye maruz kalan sisteme bir tekme de biz atmışız demektir. O halde, sessiz kalmayın, kalmayalım ve aksayan bir şey varsa mutlaka tamir edilsin. Bakın, yıllarca FETÖ soruları çalmış millete vermiş. Bu topraklarda onlarca yıldır emek hırsızlığı yapılmış ve devlet bunu, 15 temmuz gecesi anlayabildiyse, tam bu noktada büyük bir sıkıntı var demektir. Bundan sonra belki de en hassas olunması gereken konu, liyakattir. Devlet kurumlarına yandaşlar yerine, layık olan, işi bilen getirilmelidir” şeklinde bitirdi. 

CHP Samsun Tufan Akcagöz FETÖ Bekçilik sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert