Beklenen Ve Mutlu Eden Birliktelik
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Beklenen Ve Mutlu Eden Birliktelik
26.01.2018 12:29:25

 

Beklenen Ve Mutlu Eden Birliktelik

Toplumun kendi arasında yaşadığı siyasi tartışmalar, içerideki huzur ortamını bozacak gerginliklere ve siyasi gerilimlere neden olabilir. Kardeşler arasındaki bu tür gerginlikler geçicidir ve zamanla düzelir. Ancak dış güçler tarafından tetiklenen ve milli birliğimizi tehdit eden olaylar, kardeşler arasında var olan gerginlikleri giderir ve birliktelikleri pekiştirir. Neticede ortaya milli bütünlük ve kardeşlik ortamı çıkar. Kıbrıs Barış Harekâtı ve Yenikapı ortak mitingi yakın tarihimizde yaşanan bunun en bariz örneğidir.

Siyonizm ve onun güdümünde hareket eden ABD’nin amaçlarının; geçmişi yüz yıllar ötesine dayanan Büyük İsrail devletini kurmak olduğu, bu amaçlarını hayata geçirmek için önce Orta Doğuyu yeniden şekillendirilmek istedikleri ve tüm hesaplarını bunun üzerine kurguladıkları biliniyor. Daha 1948 yılında İsrail devleti ilan edildiğinde, ilk devlet başkanı David Ben Gurion “Filistin’in bugünkü haritası İngiliz manda yönetimi tarafından çizilmiştir. Yahudi halkının, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin yerine getirmesi gereken Nil’den Fırat’a kadar bir başka haritası var. Görüldüğü gibi Türkiye’nin bir bölümünü de içine alan bu toprakları ele geçirmek Yahudilerin bugün önem verdikleri kutsal amaçlardan birisidir. İsrail ordusu bu amaç için savaşmaktadır” diye İsrail’in hedefinin ne olduğunu yetmiş sene önce açıklamıştır.

Siyonist sermaye; güdümündeki ABD yönetim kadrosunu bu amaca hizmet ettirmek için seçtirmiş ve beklentisine uygun olarak kullanmaktadır. Bu kirli amaç bilinmesine rağmen ülkemiz tarafından bu kirli zihniyetin stratejik ortak ve dost kabul edilmesi, hatta bu saflığın daha ileri bir aşamaya getirilerek ülkemiz toprakları üzerinde bu ikiyüzlülerle ortak askeri tatbikat yapılması “Kuzu’nun Kurt sevdası” gibi akıl almaz bir tutumdur.

Dost ve stratejik ortak bildiklerimiz tarafından terör örgütlerinin Eğit/Donat sistemi ile bize karşı desteklenmeleri ve son zamanlarda bu desteğin daha ileri götürülerek uzun menzilli silahlarla güçlendirilmeleri, uyuyan devi uyandırmış ve Türkiye Silahlı Kuvvetlerini harekete geçirmiştir. Türkiye’nin geç de olsa tehlikeyi görüp sınırlarımızdaki tehdit unsurlarını yok etmek için harekete geçmesi kendini koruma adına yaptığı meşru ve hukuki bir eylemdir. Zeytin Dalı hareketinin en güzel yanı; herkesimin milli menfaatlerde aynı görüşü paylaşmaları ve ordumuza sonuna kadar destek vermeleri olmuştur.

Devamlı kavga ve gerilim içinde yaşayan siyasilerin bir konu da olsa bile birlik ve beraberlik sergilemeleri, dost ve müttefik bildiğimiz düşmanların haddi aşan tutumları sayesinde olmuştur. Değişik siyasi görüşteki partilerin milli menfaatler ve ülke bütünlüğü söz konusu olunca ortak noktada buluşmaları, ileride benzeri olaylarda geleceğe umutla bakabilmemiz açısından son derce önemlidir.

Bu olaylar bir kere daha gösterdi ki, bu milletin her evladının damarında milli ve manevi duyguları taşıyan asil kan dolaşıyor. Afrin çıkarması en azından bu ortak değerimizi gün yüzüne çıkarmıştır. Siyonistler, Türkiye’nin geleceği ile oyun oynamanın böyle bir sonuç vereceğini tahmin etselerdi eminim ki, terör örgütlerini bizden çok daha uzakta tutarlardı. “YERLİ ve MİLLİ BİRLİKTELİK” işte budur.

Nuri Başar

Nuri Başar Afrin ABD İsrail
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert