Bel ağrısı önemli sağlık sorunu sinyali olabilir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bel ağrısı önemli sağlık sorunu sinyali olabilir!
20.09.2019 09:32:17

 

Bel ağrısı önemli sağlık sorunu sinyali olabilir!

Omurgadaki bozukluklar bel ağrısının sebebi olabilir!

Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan, bel ağrısının sebebinin omurgada yaşanan bozukluklandan yaşanabileceğini söyledi.

İnsanlar hayatların belli bir döneminde mutlaka bel ağrısı çekiyorlar. Pek çok sağlık sorunun da habercisi olan bel ağrıları genel olarak değerlendirmeli, araştırması yapılmalı ve tedavisi yapılmalıdır diyen Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Erdoğan, "Bel ağrısı, toplumda ortalama yüzde 80’lerde sıklık gösteren rahatsızlık olarak ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalara göre; nüfusun yüzde 60-80’inin yaşamlarının herhangi bir döneminde bel ağrısından şikayetçi olduğunu söylüyor.

Dünyada baş ağrısından sonra en sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alan bel ağrısı, aslında önemli sağlık sorunlarının da sinyalini veriyor. Doğumsal anomaliler, Travmatik nedenler ( omurga kırıkları ya da kayması), Bel zorlanması, postür bozuklukları, bel fıtığı, Bel omurgasının kireçlenmesine bağlı bel ağrıları, Osteoporoz, kemik yumuşaması gibi durumlar bu ağrıları ortaya çıkarmaktadır.

Hemen hemen her insanda ortaya çıkan bu ağrılar farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkarken, kişiler oluşan ağrıların giderilmesi için kulaktan dolma yöntemlerle veya internet üzerinden yaptığı araştırmalarla, ağrılarına çözüm bulmaya çalışılıyor. Fakat doğru teşhis ve tedavi için mutlaka deneyimli uzmanlara görünmek gerekiyor. " diyerek sözlerine son verdi.

 

 

bel ağrısı Osteoporoz kemik yumuşaması bel fıtığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert