Belediye İle Sivil Toplum Elele
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Belediye İle Sivil Toplum Elele
02.07.2020 15:49:36

 

Belediye İle Sivil Toplum Elele

Belediye bir kamu kuruluşu olmasına rağmen yerel bir kurum olup kısmi özerkliğe sahip olması münasebetiyle halka diğer devlet kurumlarından daha sıcak geliyor. Malum beşikten mezara kadar belediye vatandaşa hayatın müşterek sorunları konusunda hizmet vermekle yükümlüdür. Ancak son çeyrek asırda köyden kente kontrolsüz göçün olmasından dolayı şehirlerin nüfusu beklenmedik bir tarzda arttı, belediye hem nicel, hem nitel açıdan yetersiz personeli ile vatandaşlarımıza  kaliteli bir hizmet veremiyor.

Eğer Belediye Başkanı özgüveni yüksek, paylaşımcı ve vizyon sahibi ise bu eksiğini Sivil Toplum Kuruşları ile iş birliğine giderek  giderebilir.Mesela Belediye Başkan vekilimiz sayın Karaloğlu bu çalışmayı rahatlıkla yapabilir.

Nasıl mı?

*Merkez ilçelerden  başlamak üzere yeterli sayıda sivil toplum kuruluşları ile çalışarak bir ay zarfında tüm vatandaşların kapısını çalabilir, bir yandan vatandaşın belediyeden beklentilerini tespit ederken, diğer yandan fakir fukaranın adresini tespit edip onlara yönelik ekonomik bir plan yapar,  hangi mahallede kaç genç yaşıyor?  meslekleri nedir? hayattan beklentisi denir? kayda alır.Ona göre bir çare çözüm üretir.

Gençlerimizin ilk üç talebi alınır ve bu üç talepten en az biri yerine getirilerek kendilerine güven verilir, buna evlenme/evlendirme de dahil tabi.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER