Beşir Derneği Gıda Desteğine Devam Ediyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Beşir Derneği Gıda Desteğine Devam Ediyor!
28.03.2020 09:35:56

 

Beşir Derneği Gıda Desteğine Devam Ediyor!

Tüm dünyada etkisini gösteren ve çok ciddi can kayıplarına neden olan Koronavirüs salgınına karşı gerek kamu gerekse de sivil toplum düzeyinde çok önemli tedbir ve destek çalışmaları devam ediyor.

Özellikle Sağlık Bakanlığımızın kamuoyuna duyurduğu tedbirler ve kurallar çerçevesince tüm vatandaşlara evde kal çağrısı yapılmış iken, açıklanan genelgeler ile de 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlandı.

 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun salgın hastalığa karşı mücadelede bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiğine dair tavsiyelerine yönelik çalışma başlatan Beşir Derneği de her ay düzenli olarak yardım paketi götürdüğü ihtiyaç sahibi ailelerin gıda paketlerinin içeriğini zenginleştirdi. Tüm ülke geneline yayılan temsilcilik ağı ile yapılan sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere gönderilen bu yardımlar ile birlikte hem market alışverişi için evden dışarıya çıkmamaları hem de bağışıklık sistemini güçlendirici besinler ile takviye edilen gıda paketleri sayesinde hastalığa karşı aileleri daha sağlıklı kılmak hedeflendi. Tüm bu tedbirlere ek olarak el temizleme jeli, maske ve ıslak mendilden oluşan hijyen paketlerini de gıda paketleri ile birlikte dağıtımını sağlayan Beşir Derneği, “Sabırla Yardımlaşarak Birlikte Başaracağız” mottosu ile hem vatandaşlarımıza hem de ihtiyaç sahiplerine moral ve motivasyon sağlamaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği’nin virüse karşı aldığı tedbirler hakkında konuşan Genel Başkanı Fatih Sarıyar, “Öncelikle herkesi devletimizin belirlediği önlemleri almaya davet ediyorum. Bu zor süreçten devletimizin aldığı tedbirler ile inşallah kısa zamanda çıkacağız inşallah.” şeklinde konuşmasına başladı.

Beşir Derneği’nin virüs salgını kapsamında yaptığı çalışmalar ile sözlerine devam eden Sarıyar, “ Devletimiz aldığı tedbirler ile tüm vatandaşlarımızın halk sağlığını koruma anlamında ciddi çalışmalar yapmıştır. Bununla birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin de hayatlarına normal bir şekilde devam edebilmeleri bazı sosyal yardım kararları alınmıştır. Bu kapsamda biz de Beşir Derneği olarak gerek ihtiyaç sahibi aileler gerekse de 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı vatandaşlarımız için çalışmalarımıza başladık. Hepimizin bildiği gibi Koronavirüs karşısında alınacak tedbirlerden en önemlilerinden birisi de göre düzenli beslenme yolu ile bağışıklığın güçlendirilmesi. Bu kapsamda İhtiyaç sahiplerinin gıda gereksinimleri bizim için çok önemli. Bu minvalde her ay periyodik olarak dağıtımını gerçekleştirdiğimiz gıda paketlerinin içeriğini zenginleştirdik. Ayrıca gıda paketlerine ek olarak el temizleme jeli, maske ve ıslak mendilden oluşan hijyen paketlerinin dağıtımlarına başladık.” ifadelerini kullandı.

Fatih Sarıyar, “Bu zor dönemde herkesi birlik ve beraberliğimizin etrafında kenetlenmeye, hastalığa yakalanan kardeşlerimize bol bol dua etmeye, ihtiyaç sahiplerini ve büyüklerimizi unutmamaya davet ediyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Çerkezköy’den Muş’a, Samsun’dan İzmir’e kadar Türkiye’de bulunan 10 lojistik deposu aracılığıyla gıda paketlerini hazırlayıp ihtiyaç sahiplerine gönderen Beşir Derneği periyodik olarak gerçekleştirdiği yardım dağıtımlarına büyük bir özveri ile devam ediyor. Binlerce gönüllüsü ile ülkemizin 4 bir yanını adım adım arşınlayan dernek nerede bir ihtiyaç sahibi var ise orada oluyor, bununla birlikte salgın hastalık nedeniyle dışarı çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Beşir Derneği Koronavirüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert