bim’de tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
bim’de tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor?
02.06.2017 11:24:28

 

bim’de tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor?

Samsun Haber - BİM’de son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünleri kasaya getirip satıldığı ve tarihi geçen ürünlerin ise mağaza personeline satıldığı iddiaları ortalı karıştırdı.

BİM marketlerinde skandalların ardı arkası kesilmiyor.

BİM marketlerinde satılan ürünlerin için böcek, fare ve yabancı maddelerin çıkmasının ardından yeni bir skandal daha ortaya çıktı.

İMHA EDİLMESİ GEREKEN ÜRÜNLER KASADA SATILIYOR

Samsun’un İlkadım ilçesi BİM Kazım Karabekir Mahallesi Duruşehir Siteler Şubesi’nde çalışan kasiyer A.O.T., son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünleri kasaya getirerek sattıklarını iddia etti. İmha edilmesi gereken ürünlerin kasada satışa çıkarıldığını söyledi.

BAKANLIKTAN GELEN OLUNCA KALDIRIYORUZ

Son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri reyonlarda kontrol ettiklerini söyleyen A.O.T., ‘Özellikle gıda ürünlerinin sok kullanma tarihlerine bakıyoruz. Son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri akşam saatlerinde kasaya getirerek satıyoruz. Çünkü akşam saatlerinde daha çok sirkülasyon oluyor, müşteri çok oluyor, böylece bu ürünleri elden çıkarmış oluyoruz. Normal şartlarda son kullanma tarihine 2 gün kalan ürünler imha edilmesi gerekiyor. Ama bize kasada satışa çıkarmamız söyleniyor. Bakanlıktan denetlemeye gelince de hemen ürünleri kasadan kaldırıyoruz’ dedi.

SATAMAZSAN TERFİ ALAMAZSIN

Tarihi geçmeye yakın ürünleri vatandaşlara sattıklarını söyleyen A.O.T., ‘Genelde tatlı ürünlerinin son kullanma tarihi hemen geliyor. Bizde bu ürünleri kasada akşam saatlerinde gelen müşterilere satıyoruz. Ürünleri alanlarda oluyor almayanlarda. Satılmayan ürünler imha edilmiyor maalesef. Bu ürünleri de biz satın alıyoruz. Satın almadığımızda mağaza müdürü puanımızın düşeceği belirterek mecbur kalarak satılmayan ürünleri biz alıyorduk. Çünkü satamadığımız ürün puanımızın düşmesine neden oluyor. Bir arkadaşım yoğurdu satamayınca kendisi satın aldı ve çöpe döktü’ dedi.

ÜRÜNÜ SATIN AL, MÜDÜR OL

Son kullanma tarihi geçen ürünleri satamadığını belirten A.O.T., ‘Son kullanma tarihi yaklaşan bazı ürünleri satamıyorduk. Mağaza müdürü de bizi takip ediyordu. Müdür, ‘Ben buralara gelebilmek için tarihi geçen ürünleri çok satın aldım. 5 yılda müdür olmak için bu ürünlerden çok satın aldım. Bir yerlere kolay gelinmiyor’ demişti. O sözlerini hiç unutmuyorum. Bu kadar olayların üzerine burada daha fazla çalışamadım. 6 ay önce girdiğim BİM’den 5 ay önce ayrıldın. En fazla 1 ay dayanabildim. Anlattıklarımın hepsi doğru, aksini söyleyecek olursalar her şeyi ispat edebilirim sözlerimin arkasındayım.' diyerek sözlerini tamamladı.

Gerçektaraf

Bim marketleri Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
T.t     0000-00-00 Bu habere bim tazminat davasi acti iddia sahibi iddiasini ispatladi baska magazalarda goruntulu ve gider pusulali iade ederek tarihleriyle ispatladi hemde bir cok magazada ..bunlari delil olarak mahkemeye sundu sonuc mahkeme davayi reddetti .
Erhan     0000-00-00 senin gibileri hep cıkacak kardeş iyikide bimden ekmek yememişsin Bim Kendini 22 yildir kanıtladı karalamaya çalışanlar olacak elbet sen ve senin gibiler kolay gelsin
GALERİLER
Advert
Advert