Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Başbakanlığı bırakmaya hazırlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Başbakanlığı bırakmaya hazırlanıyor!
04.04.2018 12:14:06

 

Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Başbakanlığı bırakmaya hazırlanıyor!

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın “İstanbul ve Ankara’yı kaybedersek Türkiye’yi kaybederiz” sözlerinden sonra gözler Başbakan Binali Yıldırım’ın görevi ne zaman bırakacağına çevrildi.

Başbakan Yıldırım’ın Başbakanlık görevini erken genel seçim tarihi olan Kasım 2018’e kadar yürütmeyeceği bu neden kulislerde “Son Başbakan kim olacak” tartışmasının başladığı belirtildi.

Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı, ilk olarak Erdoğan’ın referandum sonrası AKP Genel Başkanı olmasının ardından seslendirilmişti.

Oda TV’nin haberine göre, Başbakan Binali Yıldırım, isminin İstanbul için bu ilk konuşulmasında adaylığa soğuk tavır aldı. Yakın çevresine göre Yıldırım, kazanma şansı olmamasına karşın İzmir’den adaylığı yine “istekli olmadığı halde görev olarak” kabul etti. Erdoğan’ın Ankara ve İstanbul’u en kritik iki yer olarak ilan etmesinin ardından ismi daha ciddi olarak konuşulmasına karşın Yıldırım hâlâ adaylığa soğuk duruyor.

Yıldırım’ın, 2019 ya da daha önce yapılacak seçimlerle başbakanlık ve başbakan siyasi hayattan silineceği için “Son Başbakan” olarak süreci tamamlamak istediğinin altı çiziliyor.

Bu nedenle adaylığıyla ilgili kulisler, kendisi tarafından değil partinin geleceğinde etkili olma planları yapan çevreler tarafından alevlendiriliyor. “Yıldırım İstanbul’a” kulislerini canlı tutanlar, “İstanbul’u kazanacak tek aday odur. İstanbul için sadece MHP ile ittifakımız yeterli olmaz.

Referandumda bunu gördük. Bu nedenle Yıldırım, siyaseti değil hizmeti öne çıkaran tavrıyla her kesimden CHP’den bile oy alabilir”

 

 

 

Binali Yıldırım AK Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert