Bireyselde En Kalabalık Bowling, Takım Sporlarında Futbol..
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bireyselde En Kalabalık Bowling, Takım Sporlarında Futbol..
01.07.2017 10:11:19

 

Bireyselde En Kalabalık Bowling, Takım Sporlarında Futbol..

18-30 Temmuz’da Samsun’da düzenlenecek Deaflympics 2017’de, hangi branşta kaç sporcunun yarışacağı netlik kazandı. En yüksek katılım bireysel branşlarda EN YÜKSEK KATILIM BOWLİNG, takım sporlarında ise futbolda.

96 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyla İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları tarihinin en kalabalık organizasyonunu düzenleyecek Deaflympics 2017’de, Samsun’da yarışacak sporcuların branşlara göre dağılımları netlik kazandı.

Oyunlarda, bireysel branşlarda en yüksek katılım bowlingde olacak. 1997’den bu yana İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda kendine yer bulan bu branş için Samsun’da yapılan İlkadım Bowling Salonu, Türkiye’nin en büyük bowling salonu olma özelliğini de taşıyor. Teklerde toplam 172 sporcunun yarışacağı bowlingde 28 ülkeden erkek, 20 ülkeden kadın sporcu gelecek. Bireysel kategoride bowlingi 134 sporcu ile atletizm 100 metre yarışları ve 124 sporcuyla masa tenisi takip ediyor.

En kalabalık kafile ise futbol branşında olacak. 16’sı erkek, 6’sı kadın takımı olmak üzere 22 takımın katılacağı olimpiyat oyunlarında toplam 482 futbolcu ter dökecek. Üç stadyumda oynanacak maçlara 19 Mayıs Stadyumu, Çarşamba Stadyumu ve Bafra Stadyumu ev sahipliği yapacak. Takım sporlarında futbolu 271 sporcu ile basketbol, 238 sporcu ile voleybol takip ediyor.

İşitme Engelliler Yaz Olimpiyat Oyunları İlkadım Bowling Salonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert