BİZİ ZENGİNLEŞTİRECEK ŞEY ÇOCUKLARIMIZDIR
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
BİZİ ZENGİNLEŞTİRECEK ŞEY ÇOCUKLARIMIZDIR
20.09.2013 09:36:34

 

BİZİ ZENGİNLEŞTİRECEK ŞEY ÇOCUKLARIMIZDIR

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "21. yüzyılda ülkemizi gerçekten güçlü bir ülke yapmak istiyorsak ve ülkemizi gerçekten seviyorsak, çocuklarımızın geleceğine çok önem vermemiz gerekiyor" dedi.

İzmit M. Sinan Dereli Ortaokulu açılış töreninde konuşan Ergün, Türkiye'nin dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girmesinin, en önemli zenginlik kaynağı olan insana bağlı olduğunu belirtti.
 
Petrol ya da doğalgaz zengini bir ülkede yaşamadıklarını vurgulayan Ergün, "Bazen de diyoruz, 'iyi ki de değiliz' Çalışarak kazanmak mecburiyetindeyiz, çalışarak zengin olmak mecburiyetindeyiz. Aslında çok büyük bir zenginliğimiz var. O, yerin üstünde. Kendi insan gücümüz, genç ve dinamik nüfusumuz. Yer altında arasak bile ihtiyacımızın bir kısmını bulabiliriz ama bizi zengin edecek şeyler bulamayız. Bizi zenginleştirecek şey, çocuklarımızdır" diye konuştu.
 
Ergün, çocukların iyi şartlarda yetiştirilmesi ve iyi bir eğitim alması için mücadele ettiklerini kaydederek, "Ancak çocuklarımızla yükselebiliriz. 21. Yüzyılda ülkemizi gerçekten güçlü bir ülke yapmak istiyorsak ve ülkemizi gerçekten seviyorsak, çocuklarımızın geleceğine çok önem vermemiz gerekiyor" dedi.
 
Bakan Ergün, son 10 yılda eğitimin fiziki alanların iyileştirildiğini, bundan sonra eğitim kalitesinin daha da yükseltilmesi için çalışacaklarını belirterek, eğitime katkı sağlayan iş adamlarına teşekkür etti.
 
Çevreye ve topluma duyarlı sanayici profilinin oluştuğunu dile getiren Ergün, sanayicilerin nitelikli, yüksek katma değerli, yüksek tekonojili ürünler üretmesini, aynı zamanda çevreyi kirletmemelerini istediklerini ifade etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert