​Bölge kampüs cezaevi inşaatına bu yıl başlanacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Bölge kampüs cezaevi inşaatına bu yıl başlanacak!
11.07.2017 11:20:05

 

​Bölge kampüs cezaevi inşaatına bu yıl başlanacak!

Samsun İnternet Medya Grubu - İMG Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nu ziyaret etti.

Önemli açıklamalarda bulunan Sarıcaoğlu büyük bir müjde vererek "İlçemizin kaderini etkileyecek 2000 bin kişilik cezaevinin temelini bu ay içinde atıyoruz. Bu yatırım Kavak'a çıta atlatacak" dedi

Samsun İnternet Medya Grubu (İMG) ile biraraya gelen ve yeni yapılacak cezaevinin yerinde özel açıklamalarda bulunan Sarıcaoğlu; 'Bu proje 200-250 milyon civarında tamamen devletin kendisinin finanse ettiği bir projedir. 780 dönümlük alan üzerine inşa edilecek olan kampüs cezaevi 1000 erkek, 500 kadın ve 500 çocuk kapasiteli olup ülkemizin en büyük cezaevlerinden biri olma konumunda olacak. 2 yılda bitirilmesi planlanan cezaevinin yapımı süresince 1000 kişi çalışacak" dedi.

3 T tipi cezaevi şeklinde ve kampüs cezaevi modeliyle Kavak'a inşa edilecek bu dev yatırımın ilçenin kaderini değiştireceğini belirten Sarıcaoğlu;'Burada sadece cezaevi değil aynı zamanda 300 konutluk lojman şeklinde binalar olacak. Hakim, savcı ve cezaevinde görev yapacak olanlar bu lojmanlarda ikamet edecek. Bu yapılacak cezaevi ile birlikte hem ilçemizde turizm patlaması yaşanacak hem de binlerce kişiye istihdam sağlanacak" diye konuştu.

 

Kavak kampüs cezaevi İbrahim Sarıcaoğlu Samsun İnternet Medya Grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert