Bombalar ve Bombacılar Kobani’den geliyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bombalar ve Bombacılar Kobani’den geliyor!
14.12.2016 10:12:28

 

Bombalar ve Bombacılar Kobani’den geliyor!

​Türkiye’de düzenlenen kanlı terör saldırılarında kullanılan canlı bombaların eğitildiği yer olarak öne çıkan Kobani, ülkemiz için bir şer yuvası olmuş durumda.

 Uzmanlar, Türkiye’nin güvenlik amacıyla Kandil gibi Kobani’yi de kara ve hava unsurlarıyla hedef almasını, Kobani’deki bataklık kurutulmadan terörle mücadelenin hep eksik kalacağını belirttiler.

Suriye’de oluşturulmak istenen terör kantonunda Batılı devletlerce eğitilen teröristler, Türkiye’yi kana buluyor. İstanbul Beşiktaş’ta 44 kişinin katledildiği saldırıyı düzenleyen intihar bombacılarının eğitim aldığı yer olan Kobani’den Türkiye’ye sızan teröristler bugüne kadar toplamda 108 vatandaşımızı şehit etti. Özellikle metropollerde düzenlenen saldırıları gerçekleştiren teröristler, 355 kişinin sakat kalmasına neden oldu. Kobani’de eğitim alarak Türkiye’ye sızarak insanları katleden teröristlere yönelik güvenlik önlemi kapsamında bu bölgedeki terör kamplarının yerle bir edilmesi ve Kandil gibi Kobani’ye de hava harekâtlarının düzenlenmesi bekleniyor.

TERÖR ÇIBANININ BAŞI KOBANİ

Kobani merkezli ilk terör saldırısıyla Türkiye, Şubat 2016’da karşılaştı. Ankara Çankaya’da 29 kişinin şehit olduğu, 61 kişinin yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren canlı bomba Abdülbaki Sömer’in PYD saflarında savaştığı ve kendisini Suriye uyruklu Salih Neccar olarak tanıtarak Kobani’den Türkiye’ye giriş yaptığı belirlendi.

13 Mart 2016’da Ankara Kızılay’ı hedef alan Seher Çağla Demir isimli intihar bombacısı ise 35 kişinin şehadetine, 125 kişinin yaralanmasına neden oldu. Demir’in Kobani’de eğitim aldığı ve yasadışı yollardan Türkiye’ye girerek hain saldırıyı düzenlediği tespit edildi. Nisan ayında ise Bursa Ulu Camii yakınında 13 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen Sultan Yıldız’ın PYD’li olduğu, eğitimini Kobani’de aldığı belirlendi. Son olarak Beşiktaş’ta 2 noktada bombalı araç ve canlı bomba saldırısı olarak düzenlenen saldırıda 44 kişi şehit oldu, 155 kişi yaralandı.

TÜRKİYE KOBANİ’DEKİ BATAKLIĞI KURUTMALI

Ocaklara ateş düşüren saldırıların odağındaki Kobani’yi “canlı bomba yuvası” olarak nitelendiren Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) Başkanı Ahmet Akgül, şer güçlerinin Kandil’i Kobani’ye taşıdığına dikkat çekti. USTAD Başkanı Akgül, “Türkiye’nin Kandil üzerinde kendi imkânları ve kendi istihbaratıyla yaptığı başarılı hava harekâtlarının ardından PKK’nın tasmasını elinde tutan küresel şeytani akıl B Planını devreye soktu. Türkiye’nin Kandil’in üzerine gittiği sırada Kandil, Kobani’ye taşındı. Kandil’in yapacağı terör faaliyetlerini Türkiye haritasının sınır hattındaki kuyruk kısmından değil, biraz daha karnına saplanabilecek noktada, Kobani gibi yapay bir yerde terör merkezi oluşturarak yaptılar. Kobani’de intihar bombacısı olarak yetiştirip Türkiye’nin iç kamuoyunu sarsıcı eylemler düzenlenmesi amacıyla Türkiye içlerine   teröristler Diyarbakır’da, İstanbul’da, Ankara’da ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde saldırı düzenlediler. Halep’te yaşanan trajediye son verebilecek tek ülke olan Türkiye’yi kendi iç meseleleriyle uğraşmak zorunda bırakan saldırıların arkasındaki PKK/PYD’yi eğiten, donatan Batılı unsurları gözden kaçırmamamız lazım” dedi.

Kandil’in küresel güçlerin en alttan desteklediği bir yer iken Kobani’nin küresel güçlerin en üst seviyede, temsilcilikleriyle desteklediği bir terör merkezi olduğunu belirten Akgül, “Türkiye’nin yapması gereken şey bu bataklığı kurutmaktır. Kobani gibi bir yapay ve öz halkının kovulup yerine seküler-laik ve sosyalist düşüncedeki terör unsurlarının yerleştirildiği bir yer askeri harekâtlarla ciddi manada taciz edilmezse bu olaylar Türkiye’ye daha fazla sıçrayacağı gibi, ileride ülkemizde yaşanacak olası iç karışıklıkların ana kumanda merkezi olacaktır. Kobani’deki bataklık kurutulmadan terörle mücadele hep eksik kalacaktır” diye konuştu.

KOBANİ DE VURULMALI

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Emekli Binbaşı Gürcan Onat ise, “Türkiye’de eylem yapan teröristler en müsait yer nere ise orada eğitim görüyorlar. Şu anda en müsait terör merkezi Kobani’dir. PYD-YPG’yi terör örgütü olarak görmeyen ABD’nin bunu görmesi, kabul etmesi gerekiyor. Hava taarruzu kapsamında askeri prosedürler zor ve uzun olmasına rağmen çözülüp Kobani’ye hava harekâtı düzenlenmesi gerekir. Kandil vurulup da Kobani’nin vurulmadan dönülmesi terörle mücadelede eksiklik doğurur. Sadece Kobani de değil diğer terör kantonları da temizlenmeli. Terör saldırıları Türkiye’nin elini çok çabuk tutması gerektiğini gösteren olaylardır” ifadelerini kullandı.

KOBANİ TÜRKİYE’NİN KARNINA SAPLANAN HANÇERDİR

Suriye Türkmen Kitlesi Genel Başkanı Yusuf Molla, Türkiye’deki saldırılarda PYD/PKK’ya destek veren dış mihrakların yüzde yüz rolü olduğunu belirterek, “PYD/PKK militanlarını açıkça destekleyen Almanya, ABD gibi ülkeler desteğini kesse bunlar 1 ay bile dayanamaz ve söner dağılırlar. Bırakın Türkiye’ye karşı eylem yapabilmeyi, söz konusu terör kantonunu da koruyamazlar” dedi. Türkiye’nin Kobani’deki terör bataklığını kurutması gerektiğini ve bu noktada Türkmenlerin sahada her zaman Türkiye ile birlikte hareket etmeye hazır olduğunu kaydeden Yusuf Molla, şöyle konuştu: “Kobani merkezli terör koridoruna büyük darbe vurulmalı. Çünkü Suriye, Türkiye’nin karnıdır. Suriye’nin kuzeyinde Kobani merkezli oluşturulan terör kuşağı ile Türkiye’nin karnına hançer saplamak isteyenlere karşı mutlaka askeri önlemler alınmalıdır. Türkmenler de bu konuda üzerine düşeni yapmaya hazırdır. Suriye’nin birliği, bütünlüğü için mücadele eden Türkmenler, Türkiye’nin güvenliği için de savaşır, terörün panzehiri olur.”

AKİT

Kobani Kandil Suriye Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert