Bu Kez FETÖ'nün Elektrik Faturaları Krizi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Kez FETÖ'nün Elektrik Faturaları Krizi!
02.08.2018 09:13:58

 

Bu Kez FETÖ'nün Elektrik Faturaları Krizi!

​YEPAŞ’ın, 15 Temmuz öncesi FETÖ okullarının ödenmemiş elektrik faturalarını tahsil etmek istediği iddia edildi...

YEPAŞ’ın, 15 Temmuz öncesi FETÖ okullarının ödenmemiş elektrik faturalarını tahsil etmek istediği iddia edildi.

Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş. (YEPAŞ)'ın 15 Temmuz öncesine kadar FETÖ’nün Samsun’daki okullarından birikmiş elektrik faturalarını tahsil etmediği öne sürüldü. YEPAŞ, FETÖ'ye bağlı Feza Okulları'nın KHK ile kapatılmasının ardından faturanın tahsilatı için Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kapısını çaldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü parayı ödemeyeceklerini bildirdi. Devreye Milli Eğitim Bakanlığı girdi. Faturanın bugüne kadar ödenmediği öne sürüldü.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'ye bağlı okullar KHK ile kapatılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. Samsun'un Atakum İlçesi'nde bulunan FEZA Okulları da MEB'e devredildi. Okullar, yeni isimlerle eğitim öğretime devam ediyor.

YEDAŞ 15 TEMMUZ SONRASI BORCUNU İSTİYOR

Feza Okulları'nın MEB'e devredilmesinin ardından Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş. (YEPAŞ) 25 Eylül 2016’da Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kapısını çaldı. Devredildikten sonra ismi değişen okul Şehit Onbaşı Yücel Ünsal İlkokulu olarak eğitim veriyor. YEDAŞ, Feza Okulları döneminden 1 milyon 237 bin 786 lira borcu olduğunu ve tahsil etmek istediklerini bildirdi.

MİLLİ EĞİTİM HAYIR DEDİ

YEDAŞ, okulun isminin değişmesinden dolayı elektrik sayacının da değişmesi gerektiğini, sayacın değişmesi için kalan borcun ödenmesi gerektiğini bildirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü faturayı ödemedi. İddiaya göre daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı devreye girdi ve okulun sayaçları takıldı.

Odatv, YEDAŞ ve ilçe milli eğitim yetkililerine ulaştı. Her iki kurumdaki yetkili de bilgi veremeyeceklerini beyan etti.

İşte o fatura:

Bülent Karslıoğlu - Odatv.com

YEPAŞ FETÖ 15 Temmuz Samsun FEZA Okulları faturanın tahsilatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER