Bu kirli oyun, sahnesinin neresindeyiz?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu kirli oyun, sahnesinin neresindeyiz?
02.01.2017 09:35:25

 

Bu kirli oyun, sahnesinin neresindeyiz?

U-y-a-n-ı-k ol, kirli oyunlara gelme kardeşim demekten vazgeçmeyeceğiz elbet. Gerekirse dimağımıza pelesenk edecek asla kardeşlikten insanlığımızdan ödün vermeyeceğiz!..

Din, vicdan, hürriyet, merhamet, vatan ve medeniyet kardeşliği ile birlik şuurunda olmak... Aynı bütünün parçaları olarak kenetlenmek için daha uyanık daha objektif olabilmek...

Teröristin amacı; ne din, ne ırk, ne mezhep, tek amacı Türk toplumunu kaygı bozukluğu umutsuzluk tedirginlik aşılayarak her yönden çöküşe uğratmak. Özellikle toplumun temel gücünü ayakta tutan psikolojik ruhsal sağlığını zayıflatarak parçalamak…

Yılbaşı kutlamaları üzerinden provokasyon yapanlar, soruyorum size onca şehit düşen Mehmetçiğimiz yılbaşı kutlarken mi şehit düştü?.

Siz bayım!.. Siz bayan!.. ve Siz! İşinize geldiği gibi olaylara kılıf giydiren bazıları: yapılan ibadetlerin sevaplarını siz mi alıyorsunuz ki, işlenen günahların cezasını kesiyorsunuz!

Düşünmeden konuşulan her söz tetiği kendine çevrilmiş bir namlu gibidir ve en tehlikeli insan, fikri kalıplaşmış bir kişiliğe sahiptir...

Yok, Reina’da çalışanlar aleviymiş yok vuranlar sünniymiş bu kadar basit sözleri dahi kullanan zihniyet nerede hangi zamanda yaşıyor kimlere ne için kim için hizmet ediyor? Azınlıkta olsa cehalet güruhlarını ayaklandırmayı terörün temelini beslemeyi amaç edinmiştir. Ama İllâki kazanan Hak olacak Elhamdülillah... Saldırı eğlence mekanında oldu diye sevinenler, bunu islam'a bağlayanlar, suçu iktidara İslam’a yönelik provokasyonlarla örtbas etmeye çalışanlar, benim gözümde hep aynı yerdesiniz korkak ve şeref yoksunları olarak!

Bu gün eğlence mekanı olur yarın ibadet meclisi. Bu gün eğlenenler olur yarın ibadet edenler ölenin dini tutumu yaşantısı öldürülmesini asla meşrulaştıramaz.

Din dil ırk mezhep en çok ta ölüm şekli kullanılarak, dini, devleti, siyaseti hedef gösterenler bir birini kışkırtarak "hiç bir canlının yaşamına müdahale" hakkına sahip olamazlar.

Ölen cennetlik mi? cehennemlik mi?  Günah işlerken mi yoksa  ibadet ederken mi öldü, bunların hiçbiri ne terörü ne de terörün ekmeğine yağ süren fırsatçıları haklı çıkarmaz çıkaramaz..

Terörün amacı birliği beraberliği bozguna uğratmak ise insanlığın amacı buna fırsat vermemek olmalı...

Aslında oyun aynı oyun, senaryo aynı senaryo ezberlenilmiş alışılagelmiş. Bu yüzden hangi kılığa girerseniz hangi amacı hedef gösterirseniz gösterin, B-A-Ş-A-R-A-M-A-Y-A-C-A-K-S-I-N-I-Z nokta.net.

Son olarak ne siyasetçiyim, ne tarihçi, ne mühendis, ne uzman Prof. Olayları ilmimin bilgimin kavradığı kadarıyla ele alır ve iman vicdan süzgecinden geçirdikten sonra kendimce değerlendirmesini yaparım. Her olaya kolları sıvayarak toplum mühendisliği yapmak, bilip bilmeden toplumsal koalisyona elbette sebep olur. Biz vatandaşlar olarak aklıselim üzerimize düştüğü kadarıyla olaylara müdahil olmayı başardığımız sürece, ne algı yanılması oluşur nede toplumsal kaosa sebep veririz vesselam...

Bölünüyor bak kardeşlik/tam orta yerinden/ekmek gibi/su gibi dökülüyor kan /zamana toprağa/ve ölüyor insanlık geceye gün gibi...

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum..

BukreNur YILMAZ

 
sünni alevi Türk toplumu merhamet vicdan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert