Bülent Arınç istifa mı etti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bülent Arınç istifa mı etti!
07.11.2019 12:36:27

 

Bülent Arınç istifa mı etti!

KHK çıkışından sonra Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’ın istifa ettiği iddia edildi. Arınç’ın KHK açıklamasını yaptığı gazeteci Kemal Öztürk, Arınç’ın istifa iddialarıyla ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında, KHK’nın bir facia olduğunu savunmuştu.

Tepki çeken açıklamalarının ardından Arınç’a, AK Parti dahil birçok kesimden tepki yağdı.

5 Kasım’da, Beştepe’de düzenlenen YİK toplantısında kurul üyeleri Bülent Arınç, İsmail Kahraman, Cemil Çiçek, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Yıldırım Akbulut ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun katılmıştı.

Toplantıda Arınç’ın yerinin değiştirilmiş olması dikkatlerden kaçmamıştı.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN BÜLENT ARINÇ'A CEVAP!

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'KHK'lar faciadır' diyen Bülent Arınç'a cevap verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Beştepe'ki kabine toplantısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sözcü Kalın, 'KHK'lar faciadır' sözleriyle büyük tepki çeken Bülent Arınç'a cevap verdi.

'O GECE YAŞADIKLARIMIZI HEPİMİZ BİLİYORUZ'

Kalın, ''Bülent Bey'in açıklamaları kendi şahsi görüşleridir Yüksek istişari Kurulu'nun görüşleri değildir. KHK'lar zorunluluk hale gelmiş, o günün olağanüstü şartları çerçevesinde hayata geçirilmiş bir uygulamadır. KHK'lar durup dururken gündeme alınmış değildir. O gece ve sonrasında yaşadıklarımızı hepimiz biliyoruz. Cumhurbaşkanımız ve ailesini öldürmeye kasıt niyetiyle yola çıkanların Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve milletimizn desteğiyle boşa çıkardığını gördük. Bir terör örgütüne karşı hiçbir şey yapmayalım hiçbir devlet diyemezdi elbette. Süreç içerisinde KHK'nın aldığı kararlar çerçevesinde mağdur olanlar varsa bununla ilgili mekanizmalar kurulmuştur, bunlarla ilgili neticeler alınmıştır, göreve iade edilenler olmuştur, edilmeyenler olmuştur. KHK ile hukuk zemininde neler yapılabilir bunun üzerinde durulmuştur.'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK: YENİ AKİT

YİK AK Parti Bülent Arınç istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER