Burger King Amerikan markası değil mi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Burger King Amerikan markası değil mi!
06.09.2018 09:37:28

 

Burger King Amerikan markası değil mi!

Dünyanın en büyük fast food şirketlerinden biri olan Burger King 4 Aralık 1954 yılında Amerika’nın Florida eyaletinde Miami kentinde kurulmuştur.

James McLamore ve David Edgerton ortaklığı ile kurulmuş olan şirketin amacı savaş sonrası yoksul ailelere uygun fiyattan ızgara yiyecek satmayı amaçlamış ve basit bir konsept ile başlamışlardır.

Burger King Türkiye’ye ilk kez 7 Mart 1995 yılında gelmiştir. TAB Gıda Sanayi A.Ş. ile yapılan ortaklık ile ilk kez İstanbul Etiler‘de satışa sunulmuştur.

Şirket bir Amerikan şirketi, merkezi orda. Sadece hisseleri Brezilyalı menşeili bir yatırım kuruluşu tarafından satın alınmış bir Amerikan şirketidir.

İngiliz futbol takımları bir Arap tarafından satın alınınca nasıl Araplaşmıyorsa bu da öyle...

Her yediğimiz Burger King'den Brezilyalı yatırımcı para kazanıyor, ama şirketin tüm yönetimi ABD'de, ABD'ye de para gidiyor.

 

Burger King Amerika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bilgi     2018-09-06 Ülker Godiva'yı aldığında paralar Belçika'ya mı gidiyor diye sorulmuş. Eğer şirketin merkezi hala Belçika'daysa tabii ki bu ülkenin vergi mükellefidir. Şirket satın alınıp bu ülkeden tamamen çıkarsanız, sözün gelişi merkezi Almanya'ya taşırsanız bu defa Almanya'nın vergi mükellefi olursunuz. Yani Belçika'da kaldığınız sürece yenilen her Godiva çikolatasından Belçika'ya para gider. Ülker de kendi payını alır.
vatandaş     2018-09-06 ülker godivayı aldı, paralar belçikaya mı gidiyor angil dingil gungil akasyamhaber ?
GALERİLER
Advert
Advert