Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Aileni diyabetten koru faaliyeti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Aileni diyabetten koru faaliyeti!
15.11.2019 09:07:53

 

Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Aileni diyabetten koru faaliyeti!

Büyük Anadolu Hastaneleri, Diyabetle Yaşam Derneği tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe katılarak diyabet hastalığı ile farkındalık oluşturulmasına destek verdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri yetkilileri ve çalışanları, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla, Diyabetle Yaşam Derneği tarafından organize edilen "Aileni Diyabetten Koru" farkındalık yürüyüşüne katılarak destek verdi.

Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünden başlayan yürüyüşe kamu, kurum ve sivil toplum kuruluşlarının yanında Büyük Anadolu Hastaneleri yetkilileri, hekimleri ve çalışanları da katılarak "14 Kasım Dünya Diyabet Günü"nde diyabet hastalığına dikkat çektiler.

Sağlıklı ve dengeli beslenin, hareket edin fazla kilolardan kurtulun, Stresten uzak durun, Sigara alkol gibi zararlı alışkanlıkları bırakın, yeterli ve düzenli uyuyun, Sağlık kontrollerinizi düzenli yaptırın gibi dövizlerin taşındığı yürüyüşe çevredeki vatandaşlarda alkışlarıyla destek verdiler.

"Diyabet her aileyi ilgilendirir" sloganıyla Samsunluları diyabet hastalığına karşı uyaran Büyük Anadolu Hastaneleri, düzenli muayene ve "Diyabet Risk Testi"ni yaptırarak bu hastalıkla mücadele edilebileceğine dikkat çekti.

Diyabetle Yaşam Derneği yetkilileri de "Aileni Diyabetten Koru" farkındalık yürüyüşüne katılarak destek veren Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür ettiler.

Samsun Büyük Anadolu 14 Kasım Dünya Diyabet Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert