Büyük doğu etkisi ABD basınında!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Büyük doğu etkisi ABD basınında!
05.01.2018 09:16:42

 

Büyük doğu etkisi ABD basınında!

"ABD merkezli Breaking Defense isimli haber sitesinden Svanta Cornell, Erdoğan'ın başarılı Kudüs çıkışının arkasında Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in olduğunu yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dünya beşten büyüktür" mesajıyla ABD'nin Kudüs kararına karşı duruşunun yankıları sürüyor. Savunma ve silah sanayisi hakkında haberler yayımlanan ABD merkezli Breaking Defense isimli haber sitesinden Svanta Cornell, Erdoğan'ın başarılı Kudüs çıkışının arkasında Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in olduğunu yazdı. Avrasya uzmanı Cornell, Kısakürek'in Erdoğan'ın fikirleri üzerinde büyük etkisi olduğuna yazısında yer verdi. Cornell, Necip Fazıl Kısakürek'in sadece Erdoğan değil Türkiye'deki siyasi elitin büyük kısmında çok önemli bir etkisi olduğunu belirtti. Yazar Cornell, Erdoğan'ın birçok etkinlikte "Üstad" olarak adlandırdığı düşünürün dizelerine atıf yaptığına da dikkat çekti.

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2014 senesinde "Adalet Mutlak'a" konferansı arifesinde Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in muradı İbda Mimarı Mütefekkir Salih Mirzabeyoğlu ile görüşmüştü. Ancak görüşmenin içeriği basına yansıtılmamıştı.

​Cumhurbaşkanı Erdoğan Necip Fazıl Kısakürek Salih Mirzabeyoğlu Büyük doğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert