Bylock Tuzağı ve İade-i İtibar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bylock Tuzağı ve İade-i İtibar
01.01.2018 11:48:33

 

Bylock Tuzağı ve İade-i İtibar

Mor Beyin ByLock Tuzağı:

Mor Beyin adı verilen tuzakla ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, 11 bin 480 GSM hattının Bylock IP'lerine Mor Beyin isimli yazılım yolu ile iradeleri dışında yönlendirildikleri belirtilmişti.

1200 civarında kişinin bu sebeple tutuklu olduğu belirtmiş ve Perşembe günü itibari ile başsavcılıklara gönderilen Mor Beyin mağduru isimler hakkında tahliye kararları verilmiştir.

Bylock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içeren yeni KHK'nin geleceği bekleniliyor. Önümüzdeki günlerde çıkması beklenen KHK’de isteği dışında telefonuna Bylock yüklendiği gerekçesiyle tahliye edilenlerin de işe iade hakkı geri verilecek!

İade-i İtibar:

Gerek Mor Beyin tuzağından, gerek haksız yere işten atılanların işe iadeleri için çalışmalar başladı.

İade başvurusu kabul edilen kamu görevlileri Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilecek. Başkanlık da bu kişileri, daha önce istihdam edildikleri kurumlar dışındaki kamu kurumlarına eski statülerine ve unvanlarına uygun kadroda atayacak.

Şimdi soru şu; madem iade başvurusu kabul edilen kamu görevlisi suçsuz ve FETÖ bağlantısı yok, neden kurum değişikliği yapılıyor? Öğretmenden nüfus memuru, nüfus memurundan öğretmen olmaz ki!!!

KHK ile dönüşlerde kurum değişikliği olmazken OHAL Komisyonu dönüşlerinde kurum değişikliğinin mantığı nedir anlamış değilim? Sınavla kazanılmış olan unvanların durumu ne olacak peki? Ortada o kadar bilgi kirliliği var ki yetkili bir ağızdan açıklama yapılması gerekiyor.

Bu yanlışın yeni KHK ile düzeltilmesi ve iade başvurusu kabul edilenlerin İade-i İtibarları verilip beraberinde özür dilenmesi lazım gelir. Aksi halde adalet tam anlamıyla tecelli etmiş sayılmaz!!!

Harca Harca Bitmez:

2018 asgari ücret zammı yüzde 14,2 açıklanarak, brüt 2.029 lira, net 1.603 lira oldu. Harca harca bitmez!!!

Aralık ayı itibariyle 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.608, yoksulluk sınırı 5.238 TL, bir kişinin aylık geçim maliyeti ise 1.989 TL’ leyken asgari ücretin 1.603 olması ne kadar doğrudur!

ABD Tükürdüğünü Yaladı:

ABD Türkiye'ye yönelik vize krizini geri adım atarak çözdü. Türkiye de mütekabiliyet ilkesi çerçevesinde, ABD vatandaşlarına vize rejimindeki kısıtlamaları eşzamanlı kaldırdı.

Türkiye kısıtlamaları kaldırdı, ancak güvence vermedi. Güvence verildi haberleri ABD’nin geri adım attığı gerçeğini saklamak için uydurulmuş bir yalandır. İnanmayın yok öyle bir şey Türkiye her hangi bir güvence vermedi!

S-400 Anlaşması İmzalandı:

NATO’nun itirazlarına rağmen Türkiye S-400 savunma füzeleri için Rusya’yla beraber imzaları Ankara'da attı. Bu anlaşmayla beraber Türkiye, Rusya'dan S-400 satın alan ilk NATO ülkesi oldu!!! Tüm dünya gördü ki Türkiye NATO’nun isteği dışında hareket edebiliyor! Etmeye de devam edecek İnşallah… Ayrıca Ödeme dolar üzerinden değil Ruble üzerinden gerçekleşecek.

Tarihe Saygımız Böyle İşte:

Hünkâr Çayırı; Hz. Fatih Sultan Muhammed’in (Mehmet) 27 Nisan 1481 Cuma günü sefer için ordusuyla Üsküdar'dan İzmit'e doğru yola çıktığında, ordusuna mola verdiği ve otağını kurdurduğu çayırlık alana denir.

3 Mayıs 1481 tarihinde rahatsızlanan Hz. Fatih otağında özel doktoru Yakup Paşa (Jacopo) tarafından zehirlenerek şehit edilmiştir. Anısına kitabeli bir çeşme yapılmış ve bu alana Hünkâr Çayırı denilmiştir.

195 dönümlük Hünkâr Çayırı'nın 133 dönümlük kısmının merkezi İstanbul'da bulunan Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı'na ihale yoluyla verilmiş.

Osmanoğulları’nın mirasını yaşayan hanedan mensuplarına yani kendi öz torunlarına dahi çok görülürken bazılarının ata yadigârlarına böyle el koyması kabul edilir bir durum değildir. Veriliş sebebi her ne olursa olsun bu yanlıştan derhal dönülmesi lazım gelir!!!

Kalın sağlıcakla.

Araştırmacı - Yazar

Ahmet Öztürk

1453ahmetozturk@gmail.com

 
Ahmet Öztürk ​Mor Beyin Bylock
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert