Çağatay Kılıç’ın Yerine gelen Gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak kimdir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çağatay Kılıç’ın Yerine gelen Gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak kimdir?
19.07.2017 14:18:22

 

Çağatay Kılıç’ın Yerine gelen Gençlik ve spor bakanı osman aşkın bak kimdir?

2017 yılı Bakanlar Kurulu değişti. AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanı oldu.

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılı yeni Bakanlar Kurulu'nu açıkladı. AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanı oldu. Peki Osman Aşkın Bak kimdir?  2017 yılı Bakanlar Kurulu revizyonunda Samsunlu Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak getirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı  olan Osman Aşkın Bak, sevindirici haberi Meclis'te alırken “Haberim yoktu. Genel Kuruldayken arkadaşlarım aradı, haber verdi. Bu işler nasip" dedi. 

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığına getirildiğini Meclis Genel Kurulu'nda öğrendi. Haber sonrası Ak Parti Genel Merkezine gitmek için Meclis'ten çıkan Osman Aşkın Bak gazetecilere şu açıklamayı yaptı: "Haberim yoktu. Genel Kuruldayken arkadaşlarım aradı, haber verdi. Bu işler nasip.Ülkemize hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. Spor camiasının içinde yetişmiş birisiyim. Çok küçük yaşlardan beri spor yöneticiliği yapıyorum. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı yaptım. Çeşitli kulüplerde yöneticilik yaptım. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda görev aldım. Spor benim hayatımın  bir parçası ve spora özel bir ilgim var. Geçtiğimiz yıllarda TBMM'de Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanlığı yapmıştım. Sporu çok yakından takip ediyorum." 

OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?

11 Ekim 1966’da İstanbul Üsküdar'da doğdu. Aslen Rize Pazar Derinsu köyündendir. Baba adı Muhittin, anne adı Fatma'dır. İTÜ Makine Fakültesi’ni bitirdi. Nottingham Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği programında doktorasını yaptı. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk-İran İş Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. İTO meclis üyeliğine seçildi. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kasımpaşa Spor Kulübü genel sekreterliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, TFF Genel Kurul delegeliği, Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü genel sekreterliği, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimde İstanbul 2. bölgeden milletvekili seçildi. 24. dönemde NATO Parlamenter Asamblesi Sonbahar Genel Kurulu esnasında Bilim ve Teknoloji Komitesi Enerji ve Çevre Güvenliği Alt Komite Raportörlüğü’ne seçildi. TBMM Dışişleri Komisyonu sözcüsü ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Osman Aşkın Bak Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert