Canan Karatay: Gebelikte şeker yüklemesi son 10 yılda çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canan Karatay: Gebelikte şeker yüklemesi son 10 yılda çıktı!
22.08.2018 10:33:51

 

Canan Karatay: Gebelikte şeker yüklemesi son 10 yılda çıktı!

​Prof. Dr. Canan Karatay, tehdit alıyor musunuz sorusuna bakın nasıl cevap verdi.

Habertürk TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın moderatörlüğü'nde "Türkiye'nin Nabzı" programında 'gebelikte şeker yüklemesi' ele alındı.

Prof. Dr. Canan Karatay konuya dair Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını cevapladı.

Kalp ve iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay "Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor" sözleri nedeniyle şikayet edilmişti.

Karatay, ''Şekerin zehir olduğunu biliyoruz. Şeker en tatlı bir zehirdir. Ve yapılan araştırmalar var. O araştırmaları görmek istemiyorlar. O araştırmaları kabul etmek istemiyorlar. Jinekoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği beni şikayet ediyorlar onlarla bana ceza veriliyor'' dedi

Karatay, ''Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor" sözleri nedeniyle şikayet edilmişti. Bu konuya ilişkin, ''Şikayet edenler, suçlayanlar, araştıranlar ve soruşturanlar Jinekoloji Derneği hepsi aynı kişiler. Ceza verenler Jinekoloji Derneği, Tabipler Birliği. Algı operasyonu yaratanlar da Jinekoloji Derneği ve de Tabipler Birliği. Ne demek bu? Taraftar değiller mi taraftarlar. Dünyanın hiç bir yerinde mecbur kılınmıyor ki, yapılmıyor ki. Daha İngiltere'de yeni kraliçenin torunları doğdu. Prenslere prenseslere acaba yapıldı mı? Tabi ki yapılmadı. İsveç'te de yapılmadı. Böyle bir şey yok. Bunun başka yöntemleri var. '' dedi.

SİZ BİR TEHDİT ALIYOR MUSUNUZ?

-Hayır hiç bir tehdit almıyorum. Ama hekimler huzursuz oldu diye düşünüyorum. Çünkü şimdiye kadar uygulamışlar.

SİZ BU İDDİANIZIN ARKASINDA MISINIZ?

''Hayır iddia değil bu bir gerçek. Çünkü şeker yüklemesinde hamile olun olmayın düşüp bayılıyorsunuz. Hamile bir kişinin düşüp bayılması doğru mu? Bir sürü zararı olduğu biliniyor. Bu sistem tehlikeli bir sistem.  Şeker başından beri tehlikeli. Eğer hamile kalmak istiyorsanız anne ve babanın 6 ay önce kendilerine iyi bakması lazım. Bu bütün dünyanın sağlık programı organizasyonudur. Ben bunu söylüyorum. Şeker yüklemesi son 10 yılda çıktı.''

NEDEN SON 10 YILDA ÇIKTI?

''İşte onu bilmiyorum.''

Prof. Dr. Canan Karatay Gebelikte şeker yüklemesi Şeker yüklemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER