Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı:Kur’an-ı Kerim’in İlk Emri ‘Oku’ Olmuştur!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı:Kur’an-ı Kerim’in İlk Emri ‘Oku’ Olmuştur!
23.11.2019 14:17:33

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı:Kur’an-ı Kerim’in İlk Emri ‘Oku’ Olmuştur!

Sandıkçı, “Ülkemizin her yerinde zor şartlara rağmen fedakârca görevlerini en iyi şekilde yapan öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Yavrularımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz geleceğimizin mimarlarıdır”

24 Kasım Öğretmenler gününün öğretmenlere verdiğimiz değeri, önemi anlamak açısından son derece önemli bir gün olduğunu belitti.

Öğretmenlik mesleğinin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirten başkan Sandıkçı, “Öğretmenler, değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak gibi önemli bir göreve sahiptir. Devletimiz öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltmek, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak hak ettikleri saygın konuma taşımak için büyük gayret sarf etmektedir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz yavrularımıza doğruyu, ilim ve irfanı aktaran öğretmenlerimiz çok kutsal bir görevi yapmaktadırlar. Yüce dinimiz de okumaya büyük önem vermiştir. Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri ‘OKU’ olmuştur.

Hz. Ali ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyerek okumanın ilim öğrenmenin son derece önemli olduğunu belirtmiştir. Yavrularımızı hayata hazırlayan, devletine milletine bağlı faydalı yararlı insanlar olarak yetişmelerini sağlayan, bilgiyle donatan fedakâr öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.

Öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu anlamlı gün vesilesiyle başta kendi öğretmenlerim olmak üzere bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Hayatlarını kaybeden öğretmenlerimize Rabbimden rahmet diliyorum”  

24 Kasım Öğretmenler günü Canik Belediye Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER