Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kadın Girişimciliği Desteklenmeli
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kadın Girişimciliği Desteklenmeli
02.01.2017 16:07:35

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kadın Girişimciliği Desteklenmeli

Canik Girişimci Kadınlar Derneği yöneticilerini ağırlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, sadece kadın istihdamının değil, kadın girişimciliğinin de desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Kadınlar gelecekte etkin olmak istiyorsa, girişimciliği önemsemelidir" dedi.

Samsun Haber - Canik Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Filiz Yavuz ve dernek yöneticileri Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Girişimci kadınlarla sohbet eden ve çalışmalarını dinleyen Başkan Genç, girişimci kadınların önemine dikkat çekti. Dünyanın geleceğinin, girişimcilerin gayretine bağlı olduğunu belirten Başkan Genç, "Kadınlar da gelecekte etkin olmak istiyorsa, girişimciliği önemsemelidir" dedi.

'BİLGİYİ HAYATA KAZANDIRMALIYIZ'

Artık yepyeni bir çağda yaşandığına ve bilgiye ulaşmanın herkes için çok kolay olduğuna değinen Başkan Osman Genç, "Önemli olan, bilgiyi, yeni bakış açıları ile kullanabilmek, yeni fikirler üretebilmek, bilgiyi hayata artı değer olarak kazandırabilmek önemli. Kadınlarımız bu noktada eskiye oranla çok daha iyi konumda. Sadece kadın istihdamı değil, kadın girişimciliği de desteklenmelidir. Kadınlarımız içlerindeki potansiyeli mutlaka keşfetmelidir. Biz de bu noktada her zaman olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

'KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK'

Tarihte Osmanlı kadınlarının vakıf kurarak oldukça aktif olduğuna işaret eden Genç, "Kadınların iş dünyasında geçmişteki varlığını, şimdi güncelleyerek geliştirmeliyiz. Kadınlarımızın üretken yapısını bilgiyle donattığımızda çok güzel sonuçlar elde edeceğimizi biliyoruz. Biz de Canik Belediyesi olarak kadınlarımızın eğitimli, donanımlı ve üretken olması noktasında eğitim, kültür, sanat, kurs merkezleri yapıyoruz. Kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, kadınlarımız mutlu olursa ailelerimiz mutlu olur, mutlu aile mutlu şehir, mutlu şehir mutlu ülke demektir" ifadelerini kullandı.

‘KADINLARA VERDİĞİMİZ ÖNEMİ YATIRIMLARLA GÖSTERİYORUZ’

Kadınlara verdikleri önemi hayata geçirdikleri yatırımlar ve etkinliklerle gösterdiklerini de ifade eden Genç, şunları söyledi: “Kadınlarımızın önemine dikkat çekmek için Kadın ve Şehir Sempozyumu düzenledik. 150’ye yakın bilim insanı kadınlarımızın sosyal ve ekonomik durumlarını ele aldı. Ve sempozyumu kitaplaştırarak daha kalıcı hale getiriyoruz.” Canik Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Filiz Yavuz da, girişimci kadınlar olarak güzel projelere imza attıklarını belirterek, çalışmalarında kendilerine destek veren Başkan Osman Genç'e teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Başkan Genç, Dernek Başkanı Yavuz'a seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti.

​Canik Girişimci Kadınlar Derneği Osman Genç Canik Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert