Advert
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Koşan Ve Proje Üreten Belediyeyiz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Koşan Ve Proje Üreten Belediyeyiz
15.12.2016 09:26:50

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Koşan Ve Proje Üreten Belediyeyiz

AK Parti Canik İlçe Yönetim Kurulu Toplantısına katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni Türkiye'nin vizyonu ile örtüşen bir belediyecilik yapıyoruz. Hedefleri olan ve bu hedefleri hayata geçirebilen, koşan, proje üreten, ufku ve vizyonu geniş bir belediyeyiz" dedi.

Samsun Haber - AK Parti Canik İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Toplantısı, parti binasında yapıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in de yer aldığı toplantıya AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının öne çıktığı toplantıda, ilçe teşkilatının yaptığı ve yapacağı çalışmalar ele alındı.

'CUMHURBAŞKANINI DOĞRU ANLAMALIYIZ'

Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yaptığı konuşmada belediye ve teşkilat olarak uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek, Yeni Türkiye'nin vizyonuna uygun bir belediyecilik yaptıklarını söyledi. Başkan Genç, "Yeni Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için şehirlerin de dönüşmesi gerekmektedir. Şehrimizle alakalı hedeflerimizi gerçekleştirmemiz için sayın Cumhurbaşkanımızı doğru anlamalı ve hedeflerini doğru okumalıyız. Çünkü siyasi liderini okuyamayanların başarılı olma şansı yoktur. Türkiye'deki dönüşümü şehrimizde gerçekleştirmek zorundayız" dedi.

'VİZYONU GENİŞ BELEDİYECİLİK'

Yeni Türkiye vizyonu çerçevesinde belediye olarak üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirme gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Genç, "Belediyecilik doğumdan ölüme kadar hayatın her anını kapsayan bir hizmettir. Hizmet alan böyle olunca bu ihtiyaca cevap verecek bir kurumsal yapının da oluşturulması gerekiyor. Yani ilçemizde hizmet seferberliği yaparken, belediye içinde de bir rehabilitasyon yaptık. 12 yılda hedefleri olan ve bu hedefleri hayata geçirebilen, koşan, proje üreten, ufku ve vizyonu geniş bir belediye haline geldik" diye konuştu.

'GELİŞİM, YÖNETİCİLERİN ELİNDE'

Dünyanın gelişim ve dönüşümüne dikkat çeken Başkan Genç, "Kendimizden, Samsun'dan ve Türkiye'den ibaret bir dünyada yaşamıyoruz. Her ülke, her şehir birbirini takip ediyor, etkiliyor ve etkileniyor. Dolayısıyla biz de belediye olarak bu süreçleri, değişimi, dönüşümü doğru okuyoruz. Yani yönetici olarak çağa ayak uydurmak mecburiyetimiz var. 200 sene önce ticaret yapan toplumlar en güçlü idi. 100 sene önce sanayi kendini hissettirdi. Sonra yüksek teknoloji, şimdi ise bilgi en önemlisi. Öyleyse bilgiye hakim olmak lazım, Bu da masa başında oturarak olmuyor. Şehirlerin gelişimi, vizyonu olan yöneticilerin elinde" şeklinde konuştu.

GÖKSEL: BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Birlik ve beraberlik içerisinde AK Parti Canik İlçe Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini dile getiren AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel de, AK Parti olarak büyük bir aile olduklarına dikkat çekerek, AK Parti ailesinin Türkiye'nin daha ileriye gitmesi için canla başla çalıştığını söyledi. Göksel, "Önümüzde bir Yeni Anayasa ve referandum süreci var. Türkiye'nin hedefleri ve Yeni Anayasa'nın hayata geçmesi için bu referandum süreci çok önemli. Teşkilatlar olarak buna hazırız. Ancak bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de teşkilatlarımızın aynı ciddiyetle çalışacağına inancım tamdır" ifadelerini kullandı.

'CANİK UYUMUYLA ÖRNEK OLUYOR'

Canik'te en dikkat çeken özelliğin uyum olduğunu dile getiren AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ise, şunları söyledi: "Görevde bulunduğumuz süre zarfında belediye başkanımızdan meclis üyelerimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, teşkilatımızın her kademesiyle uyum içerisinde bir teşkilatçılık çalışması yürütüyoruz. Teşkilat olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Canik hem belediyecilik yönünden hem de teşkilat çalışmaları bakımından örnek teşkil etmektedir."

Osman Genç Canik Yeni Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert