Advert
canik belediye başkanı osman genç, şehrimizi değerleriyle yönetiyoruz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
canik belediye başkanı osman genç, şehrimizi değerleriyle yönetiyoruz
13.06.2017 08:25:15

 

canik belediye başkanı osman genç, şehrimizi değerleriyle yönetiyoruz

Samsun'da hizmet veren kasaplarla iftarda biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Katılımcı belediyecilik anlayışıyla yaşadığımız yeri şehrin değerleri ile yönetiyoruz. Hizmetlerimizi tasarlarken, uygularken, şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte, hareket ediyoruz" dedi.

Ramazan ayında her akşam toplumun farklı kesimleriyle iftarda buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Kasaplar Odası tarafından iftar yemeğinde dernek üyeleriyle birlikte iftar açtı. Canik Kültür Merkezi'nde AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen'in de katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Başkan Genç, katılımcı belediyecilik anlayışıyla toplumun tüm kesimleriyle istişare halinde olduklarını söyledi.

'BİNLERCE İNSANLA PAYLAŞIYORUZ'

İftar sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe dikkat çeken Başkan Osman Genç, "Şehirleri komşuluk, kardeşlik, dayanışma, beraberlik ve paylaşma duygusu şehir yapar. Biz de Ramazan ayında her akşam, rahmet ve bereketi paylaşmak üzere bir araya geliyoruz. Bizler bu kutlu ayın kardeşliğini, huzurunu, arkadaşlığını her akşam Adnan Menderes Demokrasi Meydanımızda binlerce insanımızla birlikte paylaşıyoruz. Ramazan'ın ruhu bu sofralarda yaşanıyor. İnsanımız bu sofralarda birbirleriyle kaynaşıyor. Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları, aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları aynı sofrada buluşturuyor. Bu şehrimizde birlik beraberliği de kuvvetlendiriyor" dedi.

'KATILIMCI BELEDİYECİLİK'

Şehrin tüm paydaşlarının Samsun'un geleceği konusunda birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Genç, katılımcı belediyeciliğin önemine vurgu yaptı. Genç, "Katılımcı belediyecilik anlayışıyla yaşadığımız yeri şehrin değerleri ile yönetiyoruz. STK'larımız, meslek kuruluşlarımız fikirleriyle, görüş ve önerileriyle, projeleriyle bizlere katkı sağlıyor. Hepimiz şehrimize artı değer kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Bu birlik ve beraberliğimiz inşallah hiç eksik olmasın. Büyük işler, farklı fikirlerin çarpışmasından ortaya çıkar. Önemli olan farklı fikirlerin ve görüşlerin neticesinde memleket için, vatan için beraber yürüyebilmektir. O nedenle hizmetlerimizi tasarlarken, uygularken, şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte, hareket ediyoruz" diye konuştu.

'GÜÇLÜ YÖNETİM, GÜÇLÜ ŞEHİR'

Dünyada artık şehirlerin yarıştığına da işaret eden Başkan Osman Genç, "Kalkınma kesinlikle yerelden geçmektedir. 21. yüzyılda bir şehri geleceğe taşıyacak olan yerel yönetimlerdir. Şehrin yerel yönetimleri ne kadar güçlü olursa şehir de o kadar güçlü olur ve hızlı büyür. Biz bu şehrin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları ve halkı ile birlikte güçlüyüz. Bir şehri ileriye götürecekseniz ortak akıl şarttır. Şehrimizin tüm dinamikleri ile birlikte ortak akılla hedefe ulaştırabiliriz. Az önce de ifade ettim, Samsun'un geleceği ile ilgili verilecek mücadelede hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

KÖKTAŞ'TAN ÜRETİCİLERE ÇAĞRI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da, yaptığı konuşmada Köktaş, AK Parti hükümetlerinin tarım ve hayvancılığı desteklediğini ifade ederek, kasaplara "üretici olun" çağrısında bulundu. Köktaş, "Kasap esnafımız artık işinin en iyisini yapmak zorundadır. Sizler sadece besicilerden hayvan alıp, etini satmaktan ziyade, o hayvanı üretme yoluna da gitmelisiniz. Birlik olup, biraraya gelip hayvan üretimini gerçekleştirmelisiniz. Tarım ve hayvancılığı desteklemek amacıyla Milli Tarım Projesi'nin ikinci ayağını oluşturan Hayvancılıkta Yerli Üretimi Destekleme Modeli'ni hayata geçirdik" ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekiştiği bir ay olduğunu belirten Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen de, düzenledikleri iftar programına katılanlara teşekkür etti.

Osman Genç Samsun Kasaplar Odası Fevzi Apaydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert