Canik Belediyesi, Ambalajsız Ekmek Satışını Yasakladı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediyesi, Ambalajsız Ekmek Satışını Yasakladı!
01.04.2020 10:12:11

 

Canik Belediyesi, Ambalajsız Ekmek Satışını Yasakladı!

Sandıkçı, "Tüm riskleri ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri almak zorundayız. Hijyen ve dezenfekte çalışmalarımız devam ederken, unlu gıda üretimi ve satışı yapan işletmelerimize denetimlerimiz sürüyor. Salgın riskine karşı, özverili bir şekilde çalışan personellerime teşekkür ediyorum.

FIRINLAR, MARKETLER SIKI DENETİMDE

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında, ilçede bulunan fırınlara, marketlere, pastanelere, elle temas eden gıda ürünlerinin satışı yapılan işletmelere virüsten korunmaya yönelik sıkı denetimlerini sürdürüyor...

 

AMBALAJSIZ SATIŞA İZİN YOK

Belediye zabıta ekipleri, fırınlarda pastaneler ve bakkallarda halk sağlığını tehlikeye sokacak olumsuzluklardan ve koronavirüs salgınına karşı uyarılarda bulunuyor. Bone ve eldiven denetimlerinin yanında, ruhsat, ortam hijyeni, ekmek gramajı  ve etiket kontrolü ile personel kıyafetlerini denetleyen ekipler, fırın ve marketlerde ekmek satışının ambalajlarda satılmasının zorunlu hale geldiğini esnafa anlatıyor. Hijyen ve salgından korunma tedbirlerine uymayan işletmelere cezai işlemlerin uygulanacağı esnaflara hatırlatılıyor

 

ZABITADAN "EVİNDE KAL CANİK"

Belediye Zabıta Müdürlüğü personelleri bir araya gelerek "Biz Sizin İçin Buradayız, Siz de Bizim İçin Evde Kalın" yazılı kağıtlarla Canik halkına evde kalın mesajı verdi. 7/24 Canik halkının sağlıklı yaşaması için çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

 

ÖZVERİYLE ÇALIŞAN TÜM EKİBİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan ve ölümlere neden olan, salgın hastalığın önlenmesi kapsamında belediye olarak tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Halkımızın sağlığını tehdit edebilecek her türlü önlemi almak zorundayız. Çalışmalarımızı bu kararlılıkla sürdürüyoruz. İlçemizin tamamında hijyen ve dezenfekte çalışmalarımız program dahilinde devam ediyor. Bu zorlu günlerde özverili bir şekilde çalışma gayreti gösteren personellerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler de hem çalışanlarımız için, hem de kendi sağlığımız için salgın riski ortadan kalkana kadar evimizde kalalım. Sağlıklı kalalım"

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Sandıkçı Ambalajsız Ekmek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert