​Canik Belediyesi İle Hizmet İş Sendikası Birbirine Girdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Canik Belediyesi İle Hizmet İş Sendikası Birbirine Girdi!
26.05.2018 12:20:17

 

​Canik Belediyesi İle Hizmet İş Sendikası Birbirine Girdi!

Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, sosyal medya hesabı üzerinden "Canik Belediyesinde İşçi Katliamı Var" başlıklı bir yazı paylaştı.

Uzun paylaşımında Canik Belediyesini topa tutarak “Çalışanların nefes alıp vermek kadar anayasal hakkı olan sendika üyeliğinin önüne geçebilmek için iki aile katledildi. Kadro ve sendikalı olma hakkımızın önünde duranlar ile kanun önünde hesaplaşmaktan geri durmayacağız.” Diye yazdı.

KESİNLİKLE ALAKASI YOK!

Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun’un iddiaları hakkında görüş aldığımız Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta ise, “İdareler nasıl işçi alıyorlarsa belli şartlar dâhilinde işçi çıkartma hakları da vardır. Bunun nasıl olacağı kanunlarla belirlenmiştir. Sendikaya üye olmak bir işten çıkartma gerekçesi olamaz. Zaten bizdeki çıkartılan iki kişi bu gerekçe ile de çıkartılmış değildir. İlgili müdür arkadaşlarımız çalışma disiplinini aksattıkları gerekçesi ile birlikte çalışmak istemediler.

Yasal haklarının da ödenmesiyle işçilerin çalışma akitleri feshedildi. Durum bundan ibaret” diye belirtti.

Canik Belediyesi Hizmet İş Sendikası Samsun Alican Usta Ziya Uzun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hakkı baba     0000-00-00 KAMUOYUNU YANILTMAYA ÇALIŞMAYIN ÇIRPINDIKÇA BATIYORSUNUZ !!! İşçi arkadaşlarımızın başka gerekçeler ile işten çıkartıldığı iddia ediliyor Bununla ilgili kamuoyunu aydınlatsınlar Bu gerekçeler nelerdir? Bugüne kadar tek bir tutanak dahi yemeyen işçi kardeşlerimiz nasıl bir suç işlediler de disiplin süreci işletilmeden kendilerine savunma hakkı dahi verilmeden işten çıkartılmışlardır? Çalışma disiplinini aksattıklarına yönelik bir belge tutanak var mıdır? İsnat edilen bu suçla ilgili bir soruşturma yapılmış mıdır? Disiplin süreci işletilmiş midir? Arkadaşlarımızın savunmaları alınmış mıdır? Kimse bu miletin aklı ile alay etmesin. Açıklama yaparken işçi kardeşlerimizin ailelerini eşlerini dostlarını çocuklarını düşünsünler ve bu kardeşlerimizin itibarları ile oynamasınlar. O hakir gördükleri adam yerine koymadıkları kişiler bu toplumda yaşayan çevrelerince tanınan bilinen insanlardır ve bugüne kadar işlerini hiçbir şekikde aksatmadıkları çalışma mevzuatına iş ilişkisine uydukları canikte çalışan tüm personelce malumdur. Çalışma disiplini ile ilgili iş kanununun ilgili maddesi çok açıktır ve isnat edilen bu suçla ilgili işletilmesi gereken süreçte yine aynı kanunla belirlenmiştir Velev ki kendileri doğru söylüyor olsunlar Bunun ispatı belgesi tutanağı savunması nerededir? Velev ki kendileri doğru söylüyor olsunlar bu insanlar işledikleri iddia edilen ilk suçta işten atılmayı mı haketmişlerdir Velev ki kendileri doğru söylüyor olsunlar isnat edilen bu suçun cezası ramazan günü işten çıkarılmak mıdır? Kanunun hükümleri çok açıktır ve sürecin usulüne uygun şekilde yürütülmediği de ortadadır Mızrak çuvala sığmamaktadır Hadi bunu kamuoyuna böyle açıkladınız. Canikte çalışan personelin vicdanına bunu nasıl açıklayacaksınız Hadi bunu kamuoyuna böyle açıklayarak kendinizi kandırdınız Ekmeğiyle oynadığınız insanların yüzüne nasıl bakacaksınız?
İşinize gelmedi mi?     0000-00-00 Samulaşta sendikaya üye olan 2 kişiyi sakalını bahane ederek işinden attılar. Sizin gazetelerde yerini bulamadı hayırdır. Farklı bir bağlantınızmı mı birileriyle
Tuncay     0000-00-00 Alican Bey, Gazete açıklamanızı okudum. Kendi özel işlerinize varıncaya kadar kullandığınız, işinin haricinde her iş alanına sürdüğünüz. Gece çadır kurmalara, hafta sonu pazar günleri ceza verip çalıştırmalara, bayram izninde 1 saatlik için geleceksin diye talimat verip sonra ceza vermelere Bunların hepsinin belgesi ve delilleri var gereği yapılacak. Makamınızın, inancınızın, davanızın varsa tabi, gereği 2 emekçi üzerinden aferin kazanmak yerine adaleti savunmanız daha doğru olurdu. O işçilerin bütün hakları ve veballeri kazancınızın ve haksızlığınızla beraber hayatınızın üzerine olsun. O çocuğun orda neler çektiğini ben biliyorum. Birgün bu duruma geleceğini bildiğim için hepsini belgeletip delilleriyle, saklamasını sağladım. Şimdi siz bunları biliyorsunuz ve haksızlık karşısında susan dilsiz şeytansınız. Bunların hesabı mutlaka görülecektir. Demekki canik belediyesinde Balık baştan kokuşmuş, RECEP TAYYİP ERDOĞANA ULAŞACAĞIM ve bütün belgeleri ile sunacağım. Eğer savunduğu dava sizin savunduğunuz dava ise yerin dibine batsın.
GALERİLER