Canik Belediyesi’nde İsyan Büyüyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediyesi’nde İsyan Büyüyor
16.03.2019 14:09:27

 

Canik Belediyesi’nde İsyan Büyüyor

İşçi ve memurlar Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacak

AKP’li belediyenin borcu yüzünden doğalgazı kesildi. Maaşlarını alamayan işçi ve memurlar Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacak.

AKP’li belediye battı: Belediyenin doğalgazı, serveri kesildi. İki aydır maaşlarını alamayan işçi ve memurların pazartesi günü Canik Belediye Başkanı Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Samsun’un AKP’li Canik Belediyesi’nin mali sıkıntı nedeniyle batma aşamasına geldiği öne sürüldü. Belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurların maaşlarını ödeyemeyen Başkan Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Odatv’de 7 Kasım 2018’de yayımlanan haberde, çalışanların maaşlarını ödeyemeyen Canik Belediyesi’nin yayımlanan Sayıştay raporunda 46 milyon TL borcu olduğu ortaya çıkmıştı. Başkan Genç, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için belediye kasasından reklam verdiği de gündeme gelmişti.

Memur maaşları alacaklı firmalara aktarıldı

Belediyede çalışan memurlar 2 aydır maaşlarını alamıyor. İddiaya göre, İller Bankası’na yatan memur maaşları çekilerek, belediyenin borçlu olduğu firmalara aktarıldı. Bu nedenle 2 aydır memur maaşlarının ödenmediği öne sürüldü.

İşçiler de maaşlarını alamıyor

Analiz Gazete’ye bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen işçiler, son 1 yıldır maaşlarını düzenli alamadıklarını, son 3 aydır da maaşlarının ödenmediğini söylediler.

Belediyenin doğalgazı kesildi

Öte yandan, Canik Belediyesi’nin doğalgaz ve server parasını ödeyemediği için iki hizmetin kesildiği öğrenildi.Belediyede çalışan işçi ve memurlar, pazartesi günü Canik Belediye Başkanı Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
borges     0000-00-00 Başkanılığı doneminde kazandigi paralarla iscilere maaşlarını ödesin
GALERİLER