Canik Belediyesinden Dua Buluşması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediyesinden Dua Buluşması
31.05.2019 08:58:06

 

Canik Belediyesinden Dua Buluşması

Canik Belediyesi ile Canik İlçe Müftülüğünün her yıl birlikte düzenlediği Kadir Gecesi özel programı bu yıl da Adnan Menderes Demokrasi meydanında gerçekleştirilecek.

Yatsı namazı ve teravih namazının kılınmasıyla başlayacak olan program da Canik’in önde gelen hocaları ve Kuran-ı Kerimi güzel okuma yarışması Türkiye birincisi Hafız Mustafa Özyılmaz ile yine Türkiye birincisi çocuk hafız Mustafa Öztürk Kuran-ı kerim tilavetleri gerçekleştirecek. İl murakıbı Muzaffer Şencan’ın sunumuyla gerçekleştirilecek olan programın sonunda Canik ilçe müftüsü Ali Çebi Meydanı dolduracak olan vatandaşlar ile duada bulunacak. Bu özel gece Peygamber efendimizin Sakal-ı Şerifinin ziyarete açılmasıyla taçlanacak.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 31 Mayıs Cuma gecesi Adnan Menderes Demokrasi meydanında gerçekleştirilecek olan “Kadir Gecesi Dua Buluşması-Seccadenle Gel” özel programına vatandaşları davet ederek şunları söyledi;

“Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve vecdin doruğa ulaştığı   Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşuyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Zaman ve mekânlar; kendilerinde meydana gelen önemli olaylarla değer kazanırlar. Kadir Gecesini bu derece değerli kılan en önemli sebep de Kur’an-ı Kerîm’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur’an-ı Kerîm’in nüzulü ve Peygamberimizin insanlığa son peygamber olarak gönderilmesi, dünya tarihinin en önemli hadisesidir.

Kur’an ölçülerinde ve Rasûlüllah’ı tanıyarak, onların öngördüğü fazilet ilkeleri doğrultusunda bir İslam hayatı için Kuran-ı Kerimi tanımak, okumak ve anlamak gerekiyor.

Kıymetli Dostlar;

Bin aydan daha değerli olan gecelerin sultanı Kadir Gecesi vesilesi ile Kuran-ı Kerimi tanımaya ve anlamaya çalışalım.

Bereket ve huzur içerisinde geçirmekte olduğumuz mübarek Ramazan ayının, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı ve tövbe kapılarının ardına kadar açıldığı bu mübarek gecede, Cenabı Allah'tan tüm İslam âleminin, bu gecenin hürmetine huzura, barışa ve mutluluğa ulaşmasını dilerim.

Bu vesile ile 31 Mayıs Cuma gecesinde, Belediyemiz önündeki Adnan Menderes Demokrasi meydanında şehrimizin değeri olan hocalarımızın Kuranı Kerim tilavetleri gerçekleştireceği ve yine aynı yerde Teravih namazı kılacağımız, akabinde Sakalı Şerif ziyaretiyle taçlanacak Kadir Gecesi Özel Programımıza sizleri davet ediyor hürmet ve muhabbet sunuyorum.”        

                                                                                              

İbrahim Sandıkçı Canik Belediye Başkanı Kadir Gecesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER