​Canik Canlı Hayvan Pazarı Ekonomiye Katkı Sağlayacak
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
​Canik Canlı Hayvan Pazarı Ekonomiye Katkı Sağlayacak
16.08.2017 10:33:37

 

​Canik Canlı Hayvan Pazarı Ekonomiye Katkı Sağlayacak

Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı ve aynı zamanda Canik Belediye Başkan Vekili Ahmet Haşim BAKİ “Canik Belediyesi Canlı Hayvan Pazarını” gezerek kurban bayramı öncesi hazırlıkları denetledi. Başkan Baki,” Şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak ve önemli bir eksikliğini giderecek olan Canlı Hayvan Pazarının yapımını sağlayarak Samsunumuza kazandıran Canik Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

SAMSUN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE   

 Canlı hayvan pazarının Samsun için çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Ahmet Haşim Baki,“ Yapılan bu tesis önemli bir eksikliği gidermiştir. Samsun merkezde böyle modern şartlarda bir canlı hayvan pazarı önemli bir ihtiyaçtı. Hem üretici hem tüketici açısından büyük bir gereksinimdi. Sağlıklı koşullarda, muayeneleri yapılarak, tartısına terazisine dikkat edilerek yapılacak hayvan satışları hem üretenin hakkını tam olarak almasını sağlayacak hem de tüketicinin haklarını koruyacak. Özellikle adaklık kurban kesiminde bugüne kadar önemli şikayetler kulağımıza geliyordu. Zaman zaman vatandaşımıza değerinin çok üstünde ve hasta hayvanları satıldığını da duyuyoruz. Ancak bu tesis tüm bu şikayetleri sona erdirecek nitelikte. Bir nevi Samsun’un canlı hayvan borsası olacak.Bu önemli ihtiyacı giderecek bu tesisi kuran bu güzel projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımız Sayın Osman Genç’e çok teşekkür ediyorum dedi.”

HERKESİ 20 AĞUSTOS’TAKİ AÇILIŞA DAVET EDİYORUM

Canlı hayvan pazarı her Çarşamba günü hayvan borsasına dönüşeceğini belirten BAKİ,” Canlı Hayvan Pazarımız içerisinde kapalı hayvan satış yeri, ücretsiz veteriner hizmeti, kantar hizmeti, adak kesim yeri, kafeterya, mescit ve sosyal alanların bulunduğu Karadeniz'in en modern tesisi konumunda. 20 Ağustos Pazar günü saat 13:00’ te Canik Dereler mahallesinde yapılacak açılışa en başta birlik üyelerimiz olmak üzere tüm Samsunluları davet ediyorum” dedi.   

Canlı hayvan pazarı Samsun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert