Canik Çileği Markalaşma yolunda
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Canik Çileği Markalaşma yolunda
12.09.2017 14:49:58

 

Canik Çileği Markalaşma yolunda

Canik'in kırsal birçok mahallesinde yetiştirilen Canik çileği, tadı ve kalitesiyle markalaşıyor. Canik Belediyesi'nin de destek verdiği markalaşmadan üreticiler de memnun. Başkan Yardımcısı Alican Usta, 'Canik çileği ile Samsun'a bir marka kazandırmış olacağız' dedi.

Canik'te, üreticiler tarafından birçok kırsal mahallede yetiştirilen ve pazarlanan çilek, tadı ve kalitesiyle tüketicilerin beğenisini kazanırken, durumdan üreticiler de oldukça memnun. 
Meyve düşkünlerinin aradığı tatlar arasına giren Canik çileğinin üretimi her geçen yıl artarken, çileğin markalaşmasına Canik Belediyesi de gerek her yıl düzenlediği Çilek Festivali gerekse kurduğu Kırsal Kalkınma Birimi ile katkı sağlıyor.

EKONOMİK KAZANÇ KAPISI

Canik Belediyesi olarak her alandaki üreticileri desteklediklerini belirten Başkan Yardımcısı Alican Usta, "Belediye olarak kurduğumuz Kırsal Kalkınma Birimi ile kırsal kesimdeki üreticilerimizin daha çok kazanım sağlamaları için katkı sağlıyoruz. Sadece çilekte değil, hayvancılığı desteklemek ve üreticilerimizin gelirini artırmak için Canlı Hayvan Pazarı hayata geçirildi. Kırsal mahallelerimize pazar yerleri yapıyoruz. Canik çileği de ilçemizdeki üreticilerimizin ekonomik kazançlarını artırmak için üzerinde durduğumuz bir çalışmadır" dedi.

TADI VE KALİTESİYLE ÖNE ÇIKIYOR

Canik çileğinin tadı ve kalitesiyle beğeni kazandığını ifade eden Usta, "Üreticilerimize hem teknik alanlarda hem de bilgilendirme anlamında önemli destekler sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Çilek Festivali de bu doğrultuda yaptığımız çalışmalardan birisidir. Türkiye’de Canik Çileği’ni markalaştırarak ilimizin marka değerlerine bir yenisini katmayı da hedefliyoruz. Temel hedefimiz; Üretimin arttırılması, üreticilerimizin desteklenmesi ve Canik çileğinin sevilen, beğenilen, aranılan bir ürün haline gelmesidir" diye konuştu.

 

Canik Belediyesi Canik çileği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert