Canik Kent Konseyi’nden Örnek Projeler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Kent Konseyi’nden Örnek Projeler
14.01.2017 10:03:15

 

Canik Kent Konseyi’nden Örnek Projeler

Yürütme Kurulu Toplantısını gerçekleştiren Canik Kent Konseyi tarafından her kesime yönelik hazırlanan projeler, diğer kurumlara ve STK’lara örnek oluyor.

Canik Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, konsey ofisinde yapıldı. Konsey Başkanı Prof. Dr. Mahmut Aydın başkanlığında gerçekleşen ve Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan’ın yanısıra kurul üyelerinin de yer aldığı toplantıda, hayata geçirilmesi planlanan projeler görüşüldü. Toplantıda, gençlerden yabancı misafirlere, Romanlardan yaşlılara kadar her kesime hitap eden projelerin detayları konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

HERKESE YÖNELİK PROJELER

Projeler hakkında bilgi veren Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, “Ülkelerindeki savaşlar nedeniyle Samsun’a gelen yabancı misafirin uyumu ile ilgili bir proje hazırlıyoruz. Yine eğitime ara vermiş Roman gençlerin liseyi dışarıdan bitirmeleri için projemiz var. Aynı zamanda Roman vatandaşlara yönelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri, İŞKUR, OMÜ Ziraat Fakültesi, TKDK destekli meslek edindirme kursları, gençler için girişimcilik ve meslek kursları, öğretmenler için uygulamalı öğretim yöntemleri semineri, yaşlılar için Çınarların Gölgesinde-Dede ve Ninelere Torun Eğitimi, Öğretmen Akademisi Projesinin yanısıra Canik bölgesinde sağlıklı, hijyenik, beslenme, spor ve sağlıklı yaşam projelerimizi inşallah bu yıl hayata geçireceğiz” dedi.

PROJELER ÖRNEK ALINIYOR

Her kesime yönelik projelerinin olduğunu dile getiren Genel Sekreter Kılınçarslan, “Gençlerden kadınlara, engellilerden yaşlılara kadar özellikle dezavantajlı kesimler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine hitap eden projeler üretiyoruz. Bu yıl Dede ve Ninelere Torun Eğitimine devam ediyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor. Özellikle bu eğitimde ev kazaları ile ilkyardım daha da öne çıkacak. Her biri alanında örnek olan projelerimiz, farkındalık da oluşturuyor. Canik Kent Konseyi olarak hazırlayıp, hayata geçirdiğimiz projelerin örnek alınması bizleri mutlu ediyor. Projelerimizin hayata geçirilmesinde destek veren kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

​Canik Kent Konseyi işkur omü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert