Canik Projeleriyle Örnek Oluyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Projeleriyle Örnek Oluyor
29.07.2017 16:26:03

 

Canik Projeleriyle Örnek Oluyor

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, özellikle şehirsel ve sosyal dönüşüm konusunda Türkiye'de örnek alınması gereken bir belediye olduklarını söyledi.

Son 13 yılda her alanda yaptıkları çalışmalarla Canik'te sadece fiziki değil, sosyal ve kültürel dönüşüm de gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Osman Genç, Canik Belediyesi'nin uyguladığı projelerle Türkiye'de örnek bir belediye haline geldiğini söyledi. Gerçekleştirdikleri fiziki dönüşümün yanısıra kültürel, sanatsal ve sportif yatırımlarla da sosyal dönüşümü sağladıklarını belirten Başkan Genç, şehri inşa ederken önceliklerinin vatandaşların refah seviyelerini yükselterek yaşam kalitelerini üst düzeye çıkarmak olduğunu vurguladı.

'SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRCİLİK'

Şehirsel dönüşüm çalışmalarında öncelikli hedeflerinin insan-mekan ilişkisini göz ardı etmeden projeleri hayata geçirmek olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Dönüşüm hamlesinde sadece fiziki mekanları düşünemezsiniz. Mekansall dönüşümdeki amacımız sürdürülebilir şehircilik politikası ile şehrimizi geleceğe taşımaktır. Ancak insana yatırım yapmazsanız bir şehrin dönüşümünden ve gelişmişliğinden söz edemezsiniz. Bu bilinçle hayata geçirdiğimiz sosyal ve kültürel projelerle, Canik'i her yönüyle insanların yaşamak isteyeceği bir yer haline getirdik" dedi.

'EN ÇOK PROJE ÜRETEN BELEDİYE'

Yerel bir yönetim olarak hayata geçirdikleri projelerde mekansal dönüşümün insana dokunmadan yapılamayacağı bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Genç, "Bugün Canik'te hayata geçirdiğimiz projeler diğer şehirlere örnek oluyor. Kuzey Yıldızı, Mavi Yeşil gibi fiziki dönüşümlerimizi, hanım konakları, sıbyan mektepleri, eğitim, kültür, spor tesisleri gibi yatırımlarla tamamlıyoruz. Canik'teki dönüşümü toplumdaki tüm paydaşlarımızla birlikte, ortak akılla sağladık ve başarıya ulaştık. Canik Belediyesi bugün Türkiye'de çoğu Büyükşehirlerin de ilerisinde en çok proje üreten ve uygulayan belediyelerden birisidir" diye konuştu.

Canik Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert