Canik’te Çocuklar Kodlama Öğrendi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik’te Çocuklar Kodlama Öğrendi
08.11.2017 10:58:54

 

Canik’te Çocuklar Kodlama Öğrendi

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından çocukları teknoloji üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 'Kodlama Eğitimi'nin 4.'sü büyük ilgi gördü.

Çocukların bilişimsel düşünme becerilerini geliştirmelerini, fikir üretebilmeleri ve fikirlerini teknolojiye yansıtmaları ve üretken bireyler olarak yetişmesi amacıyla Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 8-12 yaş arası çocuklara yönelik Kodlama Eğitimi düzenlendi. “bu Robotu Ben Kodladım” sloganıyla Canik Belediyesi Şehit Abdullah Olçok Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitime çocuklar yoğun ilgi gösterirken, aileler de bu önemli eğitimde çocuklarını yalnız bırakmadı.

4. KEZ DÜZENLENDİ

Kodlama bilgisinin günümüzde önemli olduğunu ifade eden Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, “Bu eğitimle çocuklara hem bilgisayar teknolojisi bilgilerini öğretip hem de kodlama ve teknoloji tasarım becerilerini kazanmalarını istiyoruz. 4. Kez düzenlediğimiz kodlama eğitimi büyük ilgi gördü. Çocuklar, öğrendikleri bilişim yöntemleri sayesinde düşündükleri icatları tasarlayıp kendileri üretecek ve 'girişimci' kişiliklerini keşfederek daha sağlıklı, kendine saygısı ve özgüveni yüksek, sorunları nasıl çözebileceğini bilen bireyler olarak yetişecek" dedi.

Eğitim sonunda çocuklara Katılım Belgesi verildi.

Kodlama Eğitimi Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi Canik Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert