Advert
Canik'ten Eğitime Bir Büyük Yatırım Daha
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik'ten Eğitime Bir Büyük Yatırım Daha
05.01.2017 08:33:52

 

Canik'ten Eğitime Bir Büyük Yatırım Daha

Fiziki ve teknolojik olmak üzere eğitime 12 yılda 38 milyon liralık yatırım yapan Canik Belediyesi, Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi'ne de 140 kişilik konferans salonu kazandırdı. Konferans salonu törenle hizmete açılırken, Başkan Osman Genç, "Geleceğimiz için yaptığımız en büyük yatırım, eğitime yaptığımız yatırımlardır" dedi.

Canik Belediyesi tarafından Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi'ne yapılan 140 kişilik konferans salonunu, düzenlenen törenle açılıştı. Açılışa Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanısıra, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, BİK Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, TRT Parlamento Haberleri Müdürü Erkan Tarhan, Başkan Yardımcıları Alican Usta, Mustafa Erbay, Seit İleri, Okul Müdürü Zahid Köseoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Gülay Korucu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

EĞİTİME 38 MİLYON TL YATIRIM

Öğrenciler tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Osman Genç, beraberindekilerle birlikte salonun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Genç, "Okullarımız, yaratılmışların en şereflisi olan insanı yetiştiren mekanlardır. Okulların girdisi ve çıktısı insandır. Bu özellik okullarımızı, diğer kurumlardan ayıran temel bir özelliktir. Bu nedenle okullarımıza ve Türkiye'nin arkasındaki gerçek güç olan gençlerimize ayrı önem veriyoruz. Eğitime 12 yılda 38 milyon liralık yatırım yaptık" dedi.

'EĞİTİM BİRİNCİ MESELEMİZ'

Bilginin en değerli sermaye olduğu 21. Yüzyılda, çağa uygun bir belediyecilik yaptıklarını dile getiren Başkan Genç, "Eğitim bizim birinci meselemiz. Bir belediye olarak eğitime yatırım asli görevimiz olmamasına rağmen ilçemizde 2004 yılından bugüne kadar 38 milyon TL kaynak aktararak eğitim yuvalarımıza önemli yatırımlar yaptık. 12 yılda ilçemize 15 yeni eğitim yuvası kazandırdık. Bütün okullarımızın fiziki ve teknolojik ihtiyaçlarını gideriyoruz. Sadece Canik'te değil, diğer ilçelerimizde de okullarımıza önemli desteklerde bulunuyoruz" diye konuştu.

'4. SANAYİ DEVRİMİNİ YAKALAMALIYIZ'

Başarı için 21. yüzyılın iyi algılanması gerektiğine vurgu yapan Başkan Genç, "Bu çağda bilgiyi yönetemeyenler kaybolmaya mahkumdur. Dünyaya, ülkemize ve şehrimize ait fotoğrafı iyi okumak lazım. Daha önce imparatorlukların yarıştığı dünyada şimdi şehirler, hatta şirketler yarışıyor. 3. bin yılın başında ürettiğiniz kadar değerlisiniz. Eğer güçlü bir ülke olmak istiyorsak bilginin makinaya dönüştüğü 4. sanayi devrimini mutlaka yakalamalıyız. Zihin yapımızı mutlaka 4. düzeye çıkarmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

'TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞAN GENÇLER YETİŞTİRİYORUZ'

Okullarına yaptığı katkıdan dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür eden Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Zahid Köseoğlu da, 15 Temmuz'daki gibi Türkiye'nin birliği beraberliği için çalışan gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Konuşmasında 15 Temmuz'u birebir yaşayan kişilerden biri olduğunu belirten TRT Parlamento Haberleri Müdürü Erkan Tarhan ise, öğrencilere çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

CANBEY'DEN SOSYAL MEDYA KONFERANSI

Açılış töreninin ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, "Sosyal Medya" konulu konferans verdi. Konferansta sosyal medyanın faydalarını ve zararlarını anlatan Canbey, sosyal medyanın kullanımının engellenemeyeceğini, ancak doğru kullanımının sağlanabileceğini vurguladı. Konferansın ardından Okul Müdürü Zahid Köseoğlu, Başkan Osman Genç, Canbey ve Tarhan'a katkılarından dolayı öğrencilerden tarafından yapılan tablo ve plaket hediye etti.

Programın sonunda Okul Müdürü Köseoğlu ile birlikte okulu gezen Başkan Genç, Canbey, Bayraktar, Tarhan ve Usta yapılan çalışmaları inceledi.

Canik Belediyesi Osman Genç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert