Canik'ten Samsun'a Sembol Olacak Proje
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Samsun Haber – Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik'ten Samsun'a Sembol Olacak Proje
02.08.2017 16:02:23

 

Canik'ten Samsun'a Sembol Olacak Proje

Canik Belediyesi tarafından Toptepe olarak bilinen 15 Temmuz Şehitler Tepesi'nde yapılan turistik ve kültürel proje çalışmaları hızla ilerliyor. Proje çalışmalarını inceleyen Başkan Yardımcısı Alican Usta, projenin şehitlerin adını yaşatacak ve bu ülkenin değerlerini yansıtacak sembol bir yer olacağını söyledi.

Toptepe Mahallesi'nde Canik Belediyesi tarafından yapılan ve Samsun'un turizm çekim merkezi olacak olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi projesi çalışmaları devam ediyor. Toplam 22 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen 13 milyon lira yatırım bedelli kültür ve turizm projesi çalışmalarını inceleyen Canik Belediye Başkan Yardımcısı Alican Usta, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Proje tamamlandığında burasının önemli bir sosyal yaşam alanı olacağına işaret eden Usta, söz konusu projenin şehitlerin adını yaşatacağını ve ülkenin değerlerini yansıtacağını söyledi.

'TARİHİ DOKU ÖN PLANA ÇIKACAK'

Samsun'un tarihi noktalarından biri olan Toptepe Tümülüsü'nün kültür ve sosyal parka dönüşeceğine işaret eden Usta, "Anıtlar Kurulu ile ortaklaşa yürüttüğümüz projemiz hızla ilerliyor. Belediye olarak bu projeyi uygulayarak tarihle bugünü birleştiriyoruz. Bu projeyle bir bakıma tarihle bugün kucaklaşıyor diyebiliriz. İnşallah projemiz tamamlandığında Samsun'a gelen turistler, vatandaşlarımız için önemli bir mekan olacak. Şehrimiz sosyal yaşam alanları yönünden daha zengin olacak, tarihi ve mistik dokusu ile daha çok ön plana çıkacak" dedi.

'ŞEHİTLERİN ADINI YAŞATACAK'

Projenin bölgeyi çekim merkezi haline getireceğine işaret eden Usta, "Proje kapsamında kafeterya, müze, ahşap yürüyüş yolları, yeşil alan, meydan ve Şehitler Anıtı olacak. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Tepesi'ne özel ışıklandırma sistemleriyle birlikte dev Türk bayrağı da dikilecek. Bir bakıma bu proje 15 Temmuz şehitlerimizin adını yaşatacak ve ülkemizin değerlerini yansıtacak sembol bir yer olacak. Hızla ilerleyen 15 Temmuz Şehitler Tepesi Projesini inşallah 2017 yılı içerisinde tamamlamayı ve yine bu yıl içerisinde açılışını yapmayı planlıyoruz. Şimdiden şehrimize ve insanlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

 

 

Canik Belediyesi Samsun 15 Temmuz Şehitler Tepesi Alican Usta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert
Advert